Ana Sayfa / Genel / 2.el araba fiyatına Safran artık..

2.el araba fiyatına Safran artık..

Bugünlerde, İkinci el otomobil ücretine satılan safranın dahi ucuzladı.Muğla ‘nın Marmaris kazasında, ikinci el araba ücretine satılan İran safranının kilosu, ürünün bollaşmasıyla beraber 70 bin TL’den 42 bin TL’ye kadar düşünce, aktarlar uğrak yeri oldu. İran safranına alternatif olan İspanya safranın ücreti ise 40 bin TL’den 30 bin TL’ye kadar indi.

Marmaris halkının ve yerleşik yaşayan yabancıların, bilhassa ingilizlerin kış aylarında en çok alışveriş yaptığı mekanlar arasında aktarlar gelmekte. Aktarlar da en pahalı baharatlar arasında İran ve İspanya safranı önde gidiyor. Geçen sene 2.el araç ücretina satılan, İran safranının kilosu 70 bin TL’ye satılırken, aynı safran bu sene ürünün piyasada bol olmasından dolayı ücretini 42 bin TL’ye kadar düşürdü. İspanya safranın ise kilo ücreti da 40 bin TL’den 30 bin TL’ye gerilediği görüldü.

Şifa deposu olduğu kabul edilen ve kanserin de aralarında bulunduğu bir hayli hastalığa karşı alternatif rehabilitasyonlardan birsis olarak kullanıldığı bilinen safranın ücretinin düşmesini fırsat bilenler ise soluğu aktarlarda aldı.

Özellikle yaz sezonunda ingilizlerin ilgi gösterdiği safran bir çok çiçekten ve çok az toplandığı, birçok hastalığada yarar sağladığı için fazlaca talep görüyor. En çok bayanların seçenek ettiği iran safranı bir çok kadın hastalıklarına da iyi geliyor.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

İkinci el arabalar nasıl alım satım yapılır? 2020

2.el araba mı almak istiyorsunuz, pekala alım satım işleri nasıl oluyor hangi yolu izlemek gerekiyor, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir