Ana Sayfa / Moda / Güzellik / 2. El Kamera Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

2. El Kamera Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

2. EL FOTOĞRAF MAKİNESİ NASIL ALINIR?  NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Bildiğimiz gibi, resim uğraşı ve dünyası, oldukça maaliyetli ve kendini geliştirdikçe, giderlerinin, önünü alamadığın şekilde arttığı bir alan. Ülkemizde, vergilerle algılarla, bir makine sahibi olmak, ekipman almak, ekipmanı yükseltmek daha da pahalı bir hale geliyor.

İKİNCİ EL KAMERALARA GENEL BAKIŞ AÇISI VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
ikinci el kamera alirken nelere dikkat etmeli


İkinci el, kullanılmış DSLR, aynasız fotoğraf makinesi veya kompakt kamera kalitesiz yahut kötü mananına gelmiyor. Makine hunharca kullanılmadığı, yerlerde sürüklenmediği, kırılmadığı vaziyetlerde değerlendirilmeye değer. Şayet “teknoloji daimi ilerliyor, ikinci el bir makine beni geri düşürür” kaygısı taşıyorsanız en azından şu an için taşımayın. Zira resim dünyasındaki -aktüel- ilerlemeler sizin kalitesiz resim çekmenize kapı aralamayacak.

İkaz
ŞAYET VİDEO DA ÇEKECEKSENİZ VEYA ÖNCELİĞİNİZ VİDEO ÇEKMEKSE AYNI VAZİYETTEN SÖZ EDEMEYİZ. VİDEO ALANINDA, TEKNOLOJİYLE GELEN İLERLEMELERİ BIRAKIN SATIN ALMAK, İZLEMEK DAHİ GÜÇ HALE GELDİ.

Not
MAKİNENİN KOZMETİK VAZİYETİ ŞÖYLEDİR BÖYLEDİR DİYE KARŞINIZA ÇIKAR. BU FOTOĞRAF MAKİNESİNİN ÇİZİK, KIRIK, ÇATLAK, HASAR GÖRÜP GÖRMEMESİ VAZİYETİDİR. KOZMETİK VAZİYETİNİN İYİ OLMASI GÖVDENİN SAPASAĞLAM HEM DE GICIR GICIR OLMASI MANANINA GELİR.
2. el fotograf makinesi kozmetik vaziyet
3. el fotograf makinesi kozmetik durum

ikinci el fotograf makinesi shutter sayisi ne kadar önemli ?

Ehemmiyet verilmesi gerektiğinden çok daha fazla ehemmiyet verilen bir konu olarak, çekilen fotoğraf karesi sayısı- shutter sayısı da denir-. Bu konu fazla mübalağalıyor diyorum zira; fotoğraf makinelerinin mekaniğinin çekim sayısına bağlı olarak arızalandığı çok nadirdir. Aynı şekilde “shutter sayısı” az olup, fotoğraf makinesi arızalı da olabilir.

Not
HER FOTOĞRAF MAKİNESİNDE DEĞİŞİK ÖZELLİKLER OLABİLİR. SÖZGELİMİ ELEKTRONİK TERAZİ, OTOMATİK SABİTLEME, YÜKSEK İSO YETENEĞİ VS VS . ALACAĞINIZ MAKİNEYİ MUTALAK İNTERNET ÜZERİNDEN ARAŞTIRIN VE ÖZELLİKLERİNİN ÇALIŞIP ÇALIŞMADIĞINI KONTROL EDİN.

Fotoğraf Makinesi Parçaları Nelerdir ?

 

Hakkında Blog Destek

Bu habere de bakabilirisiniz

Nijeryalı yıldız orta saha John Obi Mikel Kimdir.?

Yeni transfer döneminde,Trabzonspor, Nijeryalı orta alan oyuncusu John Obi Mikel’i kadrosuna kattığını izah etti. Bordo-mavili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir