Ana Sayfa / Dünya / MOBİLYA ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

MOBİLYA ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Merhaba arkadaşlar bugünkü konumuz mobilya seçimi hakkında olacaktır. Mobilya evin yapıtaşlarından biridir. Genelde mobilya seçimini bayanlar yapar çünkü bu işlerde kendi zevklerinin iyi olacağını düşünürler çoğunlukla öyledir.  2. el mobilya almak isteyenler ise dikkatli bir şekilde inceleme yapmanız gerekir. bütçesi yetmeyecek olanlar için taksit iyi bir seçenektir. Mobilyanın kötü olması  sırt ağrıları, adele ağrıları, ayak ve bel ağrıları oluşturmaktadır nedeni ise günün çogunu evimizde geçiriyoruz rahatlamak isteriz fakat mobilyadan kaynaklı sorun yaşayadabiliriz bunun için dikkatli bir şekilde alışveriş yapmak lazım.

Peki mobilya alırken nelere dikkat edilmelidir?

  • Tarz Belirleyin

Hanenizde yeni baştan bir tasarım yapacaksanız ilk olarak hangi tarzı benimsediğinizi bilmelisiniz. Retro, Çağdaş, Country, Rustik vb. tarzlardan hangisini hanenize uygun belirlediyseniz mobilya seçiminizi ona göre yapmalısınız. Şayet hanenizin genel tasarımında evvelce bir tarz hakimse ve bu tarza uygun mobilya seçmenizde yarar var. bütçeyi sıkıntı ediyorsanız 2.el bakabilirsiniz

Yapacağınız şeyler;

1) Almak istediğiniz mobilya markasını belirleyin.

2) Mobilya markasının bünyesinde bulunan modelin ismini ve varsa numarasını belirleyin.

3) Firmanın kendi sitesinden peşin ve taksitli fiyatları araştırın.

4) Mağazan seçtiğiniz modelin fiyatını alın.

5) En önemli adım tamamen size kalmış durumda, sıkı pazarlık yapmayı unutmayın!

  • Hangi Tarza Hangi Mobilya 

Country Tarz: Açık renk mobilyaların hakim olduğu ve rahat bir dekorasyon tarzıdır. Eskitilmiş ve açık renkte mobilyalar seçmeniz size uygun olacaktır. Daha önceki vakitlerin kır haneleri bu tarza esin verir. Önceliğiniz gösterişten kaçınmaktır.

İskandinav Tarz: Muasır ve genelde açık renkte olan bu tarzda az eşya vardır. Duvarda ve tabanda açık renkler kullanılır. Bu tasarımda mobilyaların büyük bir bölümü beyaz veyahut gridir. Mobilyalar muasır tarzda seçilmelidir.

Retro: Daha klasik mobilyaların, dolapların, ahşapların kullanıldığı bu türde oda genelde kahverengi renge bürünür. Ahşap mobilya seçimi bu tarza uygundur. Genelde klasik mobilyalar seçenek edilir.

Modern: Az eşyalı ve kullanışlı bir tarzdır. Genelde beyaz ve siyah renk hakimdir, Modern tipte mobilyalar kullanılarak bir karşıtlık oluşturulur.

Rustik: Beyaz ve gösterişli mobilyalar seçilmelidir. Tekli koltuklar pek tercih edilmez. Geniş ve büyük mobilyalar seçilir, yemek masası da gösterişlidir.

Luxury: Büyük avizeler ve ışıltılı eşyalar kullanmalısınız. Koltuklarınızı geniş tercih edebilirsiniz.

Pop & Color: Renkli ve hafif mobilyalar bu tarzın tercihidir. Duvarlarda ve aksesuarlarda pastel renkler kullanılır. Bu tasarımda koyu renklere yer yoktur.

Vintage: 1960 ve 1970 modasının esintileri olan mobilyalar ve aksesuarlar bu tarzın tercihidir. Muasır tasarım kullanılmaz.

Hakkında Blog Destek

Bu habere de bakabilirisiniz

Pubg Mobile Kasma Sorunu Nasıl Çözülür ?

günden güne gelişen battle grounds pubg mobile günden güne 7 den 70 şe yayılmaya başladı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir