Ana Sayfa / Dünya / FORTNİTE

FORTNİTE

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle fortnite  oyunu hakkında konuşacagız. Eskiden internet kafelerde counter daha popülerken şuanda fortnite oyunu counteri geçmiş durumdadır internet kafelerde fortnite oyununu görme olasılıgınız daha da çok yükseldi.

oyunun oynanması ücretsiz ve kolay fakat ustalaşılması zor olduğundan bağımlıklık yaratıyor

Fortnite, epic games tarafından tasarlanan ancak grafikleri açısından pek de ‘epik’ durmayan eğlenceli bir çok oyunculu oyun türüdür. Piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra PUBG’ninde başarısından etkilenerek , oyuna “Battle Royale” adlı eğlenceli bir mod da eklendi. Bu vesile ile oyun kısa sürede ücretsiz ve bağımlılık yapan bir hale geldi.

Fornite’ı Nasıl Oynayabilirim?

İlk piyasaya sürüldüğü günden beri çokça indirilen Fortnite’ın hemen başında ‘Battle Bus’ sizi 8×8 kilometrelik bir haritaya atıyor. Oyuna başlamak için uygun mekanı bulduğunuz anda artık aşağı atlayabilir ve oyuna müdahele edebilirsiniz. Oyunda siz de dahil toplam 100 kişi mevcut. Bununla beraber Fortnite, ikili ve dörtlü gruplar halinde de oynanabiliyor.

Hedef Ne?

Oyuna ilk defa benim yaptığım gibi hiçbir şey bilmeden girerseniz, domdom merminini alnınıza yemeniz çok büyük bir ihtimal. Oyundaki bir numaralı hedefinizin can vermemeye çalışmak ve öldürebildiğiniz kadar insan öldürmek. Etliye, sütlüye karışmadan oynayayım diyorsanız bir yer bulup gizlenebilirsiniz fakat her an birisi sizi bulup öldürebilir; bu ihtimali de gözden çıkarmayın.

Oyunda kaçmanız şart olan şeylerden birisi de The Storm; başka bir deyişle fırtına. The Storm, sizin güvenli bir yere girmenize yol açacak daimi bir tehdittir. Çoğunlukla olduğu yerde bekleyen oyuncuların periyodik olarak hareket etmesini isteyen bu fırtınaya yakalanırsanız, sıhhat çubuğunuzdan oldukça bir bölümü kaybedebilirsiniz.

Loot Nedir ve Nasıl Bulunur?

Battle Bus’tan atladıktan sonraki ilk önceliğiniz, ilk ganimetinizi bulmak veya bulmak için bir mekan bulmak olmalı.  Loot’lar, siz Battle Royale’in içinde iken size yardımcı olacak şeylerdir. Tüm bu eşyalar dünyanın her yerinde, çoğunlukla evvelce yapılmış yapıların yakınında veya içinde bulunabilir. Bilhassa, daha nadir öğeler içerebileceğinden özel loot sandıkları için de bir göz atmanız gerekebilir. Nitekim oyundaki deneyiminiz arttıkça, iyi oyuncuları birbirinden ayıran en ehemmiyetli unsurun eşyaları kullanma maharetleri olduğunu anlayacaksınız.

Fortnite oynamak için sisteminizin yeterli olması lazım eger 0 ya da 2.el bilgisayar sistemleri için internetten veya bilgisayarcılardan takviye yapabilirsiniz

Hakkında Blog Destek

Bu habere de bakabilirisiniz

Pubg Mobile Kasma Sorunu Nasıl Çözülür ?

günden güne gelişen battle grounds pubg mobile günden güne 7 den 70 şe yayılmaya başladı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir