Ana Sayfa / Genel / İnternet’te firma ekleme ve firma listeleri

İnternet’te firma ekleme ve firma listeleri

Günümüz teknolojileri ile birlikte, firmaları tanıtma ve internet ortamına açılması artık elzem oldu.

Son on yılda, dünya çapında İnternet kullanımı muazzam bir şekilde arttı; Latin Amerika ve Orta Doğu gibi bazı gelişmekte olan ekonomilerdeki en hızlı büyüme, farklı dilleri konuşan insanların web’de aktif olarak bilgi aradığı bir ortamda. Küresel arama motorları yerel kullanıcıların ihtiyaçlarını yeterince karşılayamayabilirken, bölgesel web portalları zengin web içeriğinden yoksun olabilir. 

Arama motorlarından farklı olarak, web dizinleri, gezinmeyi kolaylaştırmak için siteleri ve sayfaları sezgisel hiyerarşik yapılar halinde düzenler. Bunlara örnek olarak firma rehberlerini örnek verebiliriz. Bunları bulmanın en kolay yolu arama motorlarına firma bul, firma ekle, firma kaydet gibi yazılar yazarak bulabilirsiniz. Ancak, kullanıcıların anadillerinde bulunan yüksek kaliteli web dizinleri çoğu zaman mevcut değildir ve geliştirilmeleri, hali hazırda bulunamayacak kadar fazla etki alanı bilgisi gerektirir. Bu araştırmada, web depo yönetimini kolaylaştırmak için yeni bir yarı otomatik yaklaşım önerdik. 

İspanyolca ve Arapça konuşan topluluklar için iş ve sağlık alanındaki etki alanlarındaki web dizinlerini geliştirme yaklaşımını uyguladık. İki dizin sırasıyla 4735 ve 5107 benzersiz site ve maksimum 5 seviye derinliğine sahip sayfalar içeriyor. 37 ana dili konuşmacıyı içeren deneylerin sonuçları, bu dizinlerin tarama etkinliği ve verimliliği açısından mevcut referans dizinleri geride bıraktığını, bilgi profesyonelleri ve çok uluslu işletme yöneticileri için güçlü etkiler sağladığını göstermektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Tüvtürk’ten araç sahiplerine önemli açıklama

Tüvtürk ‘ten araç sahipleri için önemli bir açıklama geldi. Türktürk tarafından yapılan bu açıklamaya göre, 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir