Ana Sayfa / Genel / Dolar/TL ne kadar oldu? 25 Haziran bugüne özel güncel dolar kuru

Dolar/TL ne kadar oldu? 25 Haziran bugüne özel güncel dolar kuru

Bugün yeniden Dolar, yeni güne hareketli başladı. Seçimin hemen peşinden politik bir belirsizliğin de ortadan kalkmış olmasıyla beraber TL bir gün evvel güne değer kazançlarıyla başladı ancak bu kazançlarını bugüne taşıyamadı. Dolar bu sabah güne 5.80 lira düzeylerinde başladı. 

Dolar/TL saat 10.56 itibarıyla 5.8196/5.8223’ten işlem gördü. Dövizdeki bu hareketlilik ile Dolar kurunun mevzubahis düzeylerdeki seyri devam ediyor.

Reisicumhur Tayyip Erdoğan ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump arasında Japonya’da bu haftasonu G20 doruğunda yapılacak ikili müzakerenin beklendiği piyasada bir gün önce S-400 kaygıları seçim iyimserliğini baskılayan en ehemmiyetli kapı araladı

Yurt içinde izah edecek ehemmiyetli bir data gündemi bulunmazken, seçim sonrası politik gündem bugün yakından izleyecek.  Grup toplantısında Erdoğan’ın seçim sonrası vereceği iletiler izlenecek. Piyasalar bu iletilerden ve medyaya kapalı gerçekleşen MYK toplantısının hemen peşinden seçim sonrası politik gündeme ait ipuçları arayacaklar.

İstanbul’da tekrarlanan mahalli seçimlerde Ulus İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu yarışı takriben 9 puan önde bitirdi. Mahalli seçimin hemen peşinden yeni bir itiraz süreci veyahut erken seçim vb. tartışmalar gündeme gelmedi.

Ancak yeniden de piyasalarda önümüzdeki dönemde politik gündemin nasıl şekilleneceği, İstanbul seçimlerinin AKP başta olmak üzere politikaya nasıl bir farklık getireceği yakından izleyor.

Seçimler öncesi son işlem günü olan Cuma 5.8140 düzeyinden kapanan dolar/TL dün gün içinde 5.7120’ye kadar gerilerken TL’nin dolar karşısındaki değer kazancı %1’i aştı. Dolar/TL öğleden sonra kazançlarının hemen hemen tamamını geri vererek tekrar 5.8290’a kadar yükseldi. TL’deki değer kaybında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile ilişkilere yönelik kaygılar belirleyici oldu.

TL’de dün değer kazançlarının zayıflaması Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Hangi yaptırım kararı olursa olsun Amerika’dan ne izah gelirse gelsin biz S-400’ü aldık ve şu an ne vakit teslim edileceği konuşuluyor” açıklamasıyla başladı.


Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Tüvtürk’ten araç sahiplerine önemli açıklama

Tüvtürk ‘ten araç sahipleri için önemli bir açıklama geldi. Türktürk tarafından yapılan bu açıklamaya göre, 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir