Ana Sayfa / Genel / Kurban Bayramında Kurbanlık Kadar, Kasapta önemli.

Kurban Bayramında Kurbanlık Kadar, Kasapta önemli.

Kurban Bayramı yaklaşıyor ve kurbanlık satışları yada rezervasyonları yavaş dan başladı. Bu bayramda ağır yükü çeken kasaplardan, Alanya da kasaplık yapan itimat kasap işletmecisi Hasan Kaya ile görüştük.
Kurban Bayramın da sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmaya başlayan kasaplar, bayramın 1’inci gününde akşamın geç saatlerine kadar çalışacak kasaplar bayram sonrasında da vatandaşların kıyma çekimi ve sucuk yapma gibi kurbanlık işleri ile uğraşacaklar.
42 yıldır hizmet veren itimat et ustası işletmeci kasap Hasan Kaya şimdiden kurban kesimi için randevularının dolduğunu söyleyerek bayramın ilk günü yaklaşık 45 adet büyükbaş hayvan keseceklerini söyledi.
“İlk Gün Yoğunuz”
Uzman kasap Kaya, “Geçen yıla göre keseceğimiz hayvan sayısında artış oldu. Geçen yıl yaklaşık 35 adet büyükbaş kesmiştik bu yıl sayı 45’e yükseldi. Hala talepler geliyor ama daha fazlasını bir güne sığdıramayız. Müşterilerimizin istekleri özellikle ilk günde kesim olduğu için ilk gün çok yoğun oluyoruz” diye bilgi verdi.
“Kurban Kesme İşini Uzmanlar Yapmalı”
Alanyalı Kasap Hasan Kaya uzun yıllardır bu işi dikkatli ve temiz bir şekilde yaptığını belirterek, “Bu işi yapmak için ehil olmak lazım öyle düşünüldüğü kadar kolay değil. Her yıl bilip bilmeyen kurban kesme işine giriyor. Çoğunun da sonu yaralanmalarla sonuçlanıyor” dedi.
Hasan Kaya, vatandaşı dine uygun bir şekilde, işinin ehli ve temiz olan ve kesimhaneleri tercih etmesini tavsiye etti.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Tüvtürk’ten araç sahiplerine önemli açıklama

Tüvtürk ‘ten araç sahipleri için önemli bir açıklama geldi. Türktürk tarafından yapılan bu açıklamaya göre, 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir