Ana Sayfa / Dünya / İKİNCİ EL OTO ALIM-SATIM

İKİNCİ EL OTO ALIM-SATIM

ikinci el oto alım satımlarda aracı alırken dikkatli bir şekilde kontrol ettirmeniz gerekir araçta gözükür birşey bulamayıp sistemde de göremezseniz arac saglam diye direk almayın çünkü hasar sistemde 45 günde gözükür.İkinci el oto alım satımlarda ki diger uyanık olmanız gereken yer ise aracı alacagınız kişi sizden ön ödeme ister adamın yerini yurdunu tam ögrenmeden vermeyin belki araç adamın olmayabilir fakat sizden para koparmak için yapabilir.ikinci el oto alım satımlarda aracı siz satıyorsanız sattıgınız kişilere dikkat ediniz alıcı sizden tes edebilirmiyim diyerek aracı alıp çalabilir neden olmasın adam zengin gibi giyinip sizden güveninizi alabilir.Birazda ekonomik durumdan bakarsak artık bazılarına göre ikinci el araç almak bile zor çünkü dolar ve euronun artması araçlara zam yapılmasına neden oldu.
Şuan ikinci el bir araç sıfır araç fiyatını almış durumda tabiki alanlar zararlı olsada satanlar bi o kadar karlı oluyor aracı satmakta aslında şuanda karlı birşey degil satmak kolay ama bide yeni bir araç alacaksa eger yine baya bi para vericek ilerki zamanlarda düşüşe geçme ihtimali yüksek bunları bilrek hareket etmek gerekir.ikinci el oto alım-satımda mutlaka aracı ekspertize sokarak alınız.Aracın muayenesinin tam yapıldıgından emin olunuz araçın çalıntı olup olmadıgını araştırınkm’sini kontrol edin
İkinci el otomobil alırken en çok merak edilen konulardan biri, aracın kaç kilometrede olduğudur. Otomobilinizin kilometresi ne kadar düşükse değeri de buna bağlı olarak artar. Zira motor ve yürür aksamların daha az kullanılması, aracı daha değerli kılar. İkinci el araba piyasasının bu çok tartışılan konusunu teferruatlı bir şekilde ele aldık. İkinci el otomobil satın almayı düşünenler için en çok merak edilen sualleri cevap verdik.

Konuya en temel sualden başlıyoruz. Arabada kilometre ne demek? Bu deyim ne manaya geliyor? Arabada kilometre başka bir deyişle kilometre, ikinci el araç ile ilgili duyacağınız ilk ayrıntılardan biri ve size otomobilin ne kadar kullanıldığı hakkında bilgi veriyor. Satın alacağınız aracın km’si yüksek ise bu vaziyet, arabanın çok kullanıldığı mananına gelir. Motor, debriyaj ve karbüratör gibi araç iç sistemlerininin de üretilen her şey gibi kullanım ömürlerinin olduğu düşünülürse yüksek km’li ikinci el otomobillerin, düşük km’li araçlara göre daha çok yıpranmış olduğu neticenine varılabilir. Bu noktada, aracın marka ve modeli de göz önünde bulundurulmalıdır.

Eger fazla bi bilginiz yoksa aceleci olmayın. Kontrol için ne gerekiyorsa onu yapın. Araç sahibine gerekli her türlü soruyu sormaktan kaçınmayın.Giderken yanınızda size yardımcı olacak birini götürebilirsiniz. Mutlaka deneme sürüşü yapın. Sürüş esnasında çekiş sorunu olup olmadığını kontrol edin.Başka bir deyişle sizin arabayı alıp bir antika yapıt alıyormuşçasına garaja koymak ve arada sırada keyif için kullanmak gibi bir niyetiniz yoksa, kolay satabileceğiniz, uzun müddet piyasa değerini kaybetmeyecek hem de olasıysa 10 yaşından büyük olmayan bir araba almanız gerekir. Dolayısıyla uygun ücretli ikinci el araba satın almak için daha önceki modellerden uzak durmanız önerilir. Son olarak İkinci el araba aldıktan sonra devlet eliyle mecburi kılınmış olan Trafik Sigortası ve isteğe bağlı olan Kasko Sigortasını yaptırmayı savsaklamayın. Aracın sizden evvelki sahibi tekrar bir araba almayı düşünmüyorsa ve siz de kabul ederseniz yaptırdığı ve poliçe geçerlilik müddeti devam eden Kasko ve Trafik Sigortalarını sizin üzerinize devir edebilir.

OGUZDRD

Hakkında Blog Destek

Bu habere de bakabilirisiniz

Pubg Mobile Kasma Sorunu Nasıl Çözülür ?

günden güne gelişen battle grounds pubg mobile günden güne 7 den 70 şe yayılmaya başladı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir