Ana Sayfa / Dünya / ABD-Çin Ticaret Savaşı Nasıl Sona Erecek? 3 Senaryo var.

ABD-Çin Ticaret Savaşı Nasıl Sona Erecek? 3 Senaryo var.

ABD-Çin ticaret savaşı Temmuz 2018’de başladı ve herkesi şaşırttı. Küresel ticaret dinamiğinin kalıcı olarak nasıl değişebileceğini tartışıyoruz.

ABD ve Çin, Temmuz 2018’den bu yana bir ticaret savaşında kilitlendi. İşler değişmeden devam ederse, ABD’nin 250 milyar ABD Doları değerindeki Çin ithalatının tarife oranı – toplam ticaret hacminin yaklaşık yarısı – yüzde 25’e yükselecek .

Washington DC ve Pekin’deki iki ülkenin ticaret temsilcileri arasında birçok görüşme gerçekleşti ve yakın bir çözüm umutları artıyor.

90 günlük bir ticaret ateşi, Başkan Trump tarafından Mart ayında Cumhurbaşkanı Xi’den bir ticaret anlaşmasını sonuçlandırmak üzere bir ziyaret beklediğini açıklayan süresiz olarak ertelendi.

Bu arada, Amerikan iş liderleri , ticaret savaşının ötesinde Çin stratejileri hakkında yeniden düşünmeye ihtiyaçları olup olmadığını aktif olarak değerlendiriyorlar .

Halen devam eden tarife kırılganlığı Çin’de iş yapan firmalar üzerinde büyük bir baskı oluştursa da, devlet kontrolündeki işletmelerden (SOE’ler) rekabetin yanı sıra kısıtlayıcı piyasaya erişimin yanı sıra artan işgücü maliyetlerinin ve montaj uyum standartlarının acısını hissediyorlardı.

Bunların üstesinden gelmek – KİT’lerin rekabeti ve piyasaya kısıtlayıcı erişim – devletin ekonomisindeki rolünü azaltarak ve özel sektör oyuncularına piyasaya erişimi açarak, gerçek yapısal reformları uygulamak isteyen Amerikan ticaret müzakerecileri için iki temel talep.

ABD-Çin ticaret savaşı nasıl sona erecek?

Geçtiğimiz yıl, ticaret savaşı hızla arttıkça, bölgedeki iş planlamacıları için Çin Brifingi – düşünce deneyi olarak – üç ayrı senaryo sunduk.

Bu, yine de, sonuçta, bu senaryoların her birinin unsurlarına sahip olacağından, ilgiyi koruyor.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Pubg Mobile Kasma Sorunu Nasıl Çözülür ?

günden güne gelişen battle grounds pubg mobile günden güne 7 den 70 şe yayılmaya başladı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir