Ana Sayfa / Moda / Güzellik / İltihap Akne Sivilcelerden Kısa Sürede Kurtulma Yöntemleri

İltihap Akne Sivilcelerden Kısa Sürede Kurtulma Yöntemleri

İltihaplı sivilce bildiğiniz gibi cilt üzerinde oluşan ve sıkça görülen cilt hastalıklarından bir tanesidir. Cilt üzerinde tıkanan gözeneklerin ilk evrede siyah veya beyaz noktalar halinde gözükmesiyle daha sonra müdahale edilmediğinde irinli bir hal almasıyla oluşmaktadır.

Akne Tedavisi konusunda Bilinmesi ve Uygulanması Gerekenler

Akne tedavisi için ilk mertebede kendi çapınızda dikkat faktörüz şart olan noktalar vardır. Bunlardan bir tanesi de cildin temizliğidir. Ciltte olan siyah ve beyaz noktaların oluşması ilk mertebede size kir gibi gözükebilir. Ancak bunlar kir değil akne oluşumunun ilk evresidir ve akne tedavisi ilk evrede başlanması gerekilen bir cilt hastalığıdır. Oluşumu gözlenen siyah veya beyaz noktalı cildi temiz su ile yıkamalı ancak aknenin dağılmaması için sert yıkamaktan kaçınmalısınız.

Akne Tedavisinde Kullanılan Doğal Maskeler

1) Gül Suyu Maskesi

Malzemeler: 2 tatlı kaşığı gül suyu, 2 tatlı kaşığı bal

Yapılışı: Gül suyu ve balı iyice karıştırarak cildinize iyice sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak temizleyin. Hazırlamış olduğunuz maskeyi sivilceleriniz geçene kadar her gün uygulayın.

2) Aspirin Tozu Maskesi

Malzemeler: Yarım tatlı kaşığı aspirin tozu, yarım tatlı kaşığı limon suyu ve kil

Yapılışı: Tüm malzemeleri iyice karıştırarak cildiniz üzerinde bulunan sivilceleriniz üzerine sürün. Sürdükten sonra 20 dakika bekleyin ve ılık su şehir iyice temizleyin.

3) Soğan Maskesi

Malzemeler: Soğan, 2 tatlı kaşığı kükürt, yarım çay bardağı limon suyu

Yapılışı: Orta boy bir soğanı pişirdikten sonra çırpıcıdan geçirin. Kükürtü hazırladığınız limon suyu içerisinde erittikten sonra çırpıcıdan geçirdiğiniz soğan ile karıştırın. Hazırladığınız maskeyi sivilcelerinize uygulayın.

Sizlere vermiş olduğumuz bitkisel maskeleri uygulayarak cildinizde gözlemlediğiniz aknelerin ileri safhalara geçmeden rehabilitasyonunu uygulayabilirsiniz. Uygulamış olacağınız bitkisel kürler iltihaplı sivilce rehabilitasyonu yanında siyah veya beyaz noktaların da yok olmasını sağlayacaktır. Bununla beraber maskelerin yapımında kullanılan ürünlerin hepsinin %100 natürel olması ve hepsinin cilt bakımı için ehemmiyetli bir yer tutması ciltteki kirlerin de yok olmasını sağlayıp bakım yapacaktır.

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Geçmişten günümüze kullanılmakta ve gün geçtikçe gelişen klima teknolojisi ile evleriniz de dört mevsim konfor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir