Ana Sayfa / Dünya / Videolar / Pubg mobile ve PC game kurulum teknikleri

Pubg mobile ve PC game kurulum teknikleri

PUBG Mobile Hakkında

Son zamanda aşırı derecede popüler olan oyun, bilgisayar sürümü ile arasındaki az fark hasebiyle oyuncular tarafından oldukça seviliyor. Ayrı olarak aktüellemeler ile de eksik kalan noktalar hızlıca giderilmeye devam ediliyor. Sizler ile paylaştığımız en son haberde oyuna 3 yeni silah ve 1 yeni haritanın ilave etmek için gün saydığını belirtmiştik. Bu gidişle, PC ve Mobil sürümünün arasında özellik farkı çok az olacak. Ayrı olarak PUBG Mobile hile ile ilgili PC tarafında istek de az olduğu için oyun zevkiniz çöpe gitmeyecek

PUBG Mobile Bilgisayar Sürümü Setup Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Oyunu indirdiniz peki ayarları nasıl yapacaksınız? Bir mobil oyun olduğu için ve diğer oyunlara mukayese et daha fazla tuş kombinasyonunu kullanmamızı istediği için ayarlarını düzgün yapmak daha ehemmiyetli oluyor. PUBG Mobile bilgisayar ayarları yapmak isteyenleri çözüme kavuşturuyoruz. Normal bir FPS oyununu oynar gibi oynayabileceğiniz ayarları aşağıda anlatıyoruz.

Öncelikle oyunu açıp, rastgele bir oyun türüne giriyoruz.

  • Oyun yüklendikten sonra, ekranın sağ alt veya üst tarafında bulunan klavye sembolüne tıklayıp oyunun kontrol ayarlarına giriş yapıyoruz.
  • Giriş yaptıktan sonra ekranın üst bölümünde, kontrollerimizi ayarlamamıza yarayacak butonlar ve joystick gibi şeyler ortaya çıkıyor.
  • Daha kolay ayarlayabilmeniz için aşağıda bulunan resme bakabilirsiniz. Ancak biz yinede yazılı olarak anlatacağız.
  • Bu araçlardan öncelikle Joystick’i alıp ekranın solundaki kontrol alanına koyuyorsunuz. Bu sizin WASD tuşlarını kullanarak hareket etmenize imkan sağlayacak.
  • İkinci olarak nişangahın bulunduğu butonu, yumruk atma/ateş etme butonunun üstüne sürüklüyoruz. Böylelikle sol tık yaptığınızda ateş edecek veya yumruk atacaksınız.
  • Ekranın alt bölümünde bulunan silah seçim bölümlerine sayısal tuşlardan 1-2-3-4 atayarak hızlı değişim yapabilirsiniz.
  • Boşluk, CTRL ve Shift tuşlarını kendinize uygun olarak zıplama, çömelme ve hızlı koşma tuşlarının üstüne koyabilirsiniz.
  • Tab ve R tuşlarına çantanızı ve şarjör değiştirme tuşlarını ilave edebilirsiniz.

Gittiğiniz sayfadaki ihtiyaç duyulan direktiflere uyarak uygulamayı bilgisayarımıza kuruyoruz.

Daha sonra kendi Google Play hesabınız ile giriş yapıyoruz.

PUBG Mobile PC Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile’ı Google Play Store’dan indiriyoruz.

    kötü bilgisayar kurulumlarına sahip olan kullanıcıların imdadına yetişiyor. Çeşitli yazılımlar aracılığı ile beraber, bilgisayar üzerinde sanki bir telefon varmış gibi bu oyunu oynayacağız. Bu konudaki en büyük yardımcımız BlueStacks 3 oluyor. Şimdi ise sizleri fazla sıkmadan nasıl bilgisayardan oynayabileceğinizi anlatmaya geçelim.

1) Nox PlayerBu emülatörü kullanmak istiyorsanız ilk olarak, Nox Player‘i sitesinden indirmelisiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra, uygulamanın Google Play Store’una gidip Google hesabınıza girerek Android mağazasından oyunu indirebilirsiniz

2) Tencent tarafından yapılan emülatör

PUBG Mobil‘in dağıtıcı firması olan Tencent, oyun ile yüzde yüz uyumlu Android PC emülatörü yaparak oyunculara büyük bir kolaylık sağlamış.

Bu emülatörde bilgisayar üzerinden oyunu oynamak için, resimde gördüğünüz gibi uygulamanın sağ üst köşesindeki + tuşuna basarak, bu siteden indireceiğiniz  PUBG Mobil APK dosyasını çıkan ekrandan seçerek uygulamada oyunu indirebilirsiniz.

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Yapay Zekalar

Düşünebiliyor mu? Bir insan gibi düşünüp, düşünemediği konuları ile hep gündeme gelmiş olan yapay zekânın, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir