Ana Sayfa / Ticaret / Başarılı Bir İş adamı Nasıl Olmalı – Girişimciliğin 50 Kuralı

Başarılı Bir İş adamı Nasıl Olmalı – Girişimciliğin 50 Kuralı

Sadece Zengin ve Acımasız Zavallı adama göre, zengin bir adam şanslı. Zengin adama göre ise fakir bir adam tembeldir. Yine de, evrensel olarak, her insan ortak bir anahtar şeyi paylaşır: Buna yaşam denir.

Onunla yapmayı seçtiğin şey tamamen kendi kararın.

Bir adam bacağın için sana yüz bin dolar önerdiyse, alır mısın?

Çoğu erkek için cevap şudur: Muhtemelen, evet, peki… Neden, kim ödüyor ve bunu ne zaman yapabiliriz ?!

Kolunu bin dolara daha satar mısın?

Peki ya gözünüz, diğer bacağınız ya da diğer kolunuz ve benzeri…

Tüm vücudunuzu taklit edin, bir milyon dolara veya daha fazlasına ulaşın.

Belki de, ilk defa bilmeden bir milyoner olduğunuzu anlarsınız.

Söylemeye gerek yok, hayat değerli, ancak bugün birçok insanın hepsini boşa harcadığı talihsiz bir utanç.

Şans ve hatta istihbarat gibi şeyler başarıda hiçbir rol oynamaz, ancak birçok bey hala gönülsüzce yanıltılığa inanır. Kesinlikle ağzınızda gümüş bir kaşıkla doğmanız veya her zaman söyledikleri gibi çok fazla “bağlantı” yapmanız gerekmez.

Gerçek şu ki, bu dünyada nasıl başarılı bir iş adamı olunacağını bilmek istiyorsanız, tüm yapmanız gereken nefes almak!

Bu kılavuzu okuduktan sonra bunun neden doğru olduğunu tam olarak bileceksiniz. Eğer şüpheniz varsa, bunu yapmadınız. Bu adımların birçoğu sizi midenize hasta eder, belki de pantolonunuzu giyersiniz. Yıllar boyunca size iş dünyasında atılan tüm yanlış bilgiler ve dooflar tarafından başarı ile bir bit sürpriz olmaz.

Bununla birlikte, sizleri süper başarılı bir iş adamı ve girişimci olmanın huzursuzluğuna davet ediyorum. İşte başarınız!

 1. Yüz gerçekliği, iş yoktur – yaşam – denge!

Başarılı bir iş adamı, tatil ve tatil yapmaz

Sadece iş – yaşam – seçenekleri var. Bunların hepsinin sonuçları var. Doğum günleri, tatil yıldönümleri vb. Fakir insanlar içindir.

Buna inanmayı reddeden erkekler, bahanelerle doludur. “Evet, halledeceğim… Akşamdan kalmam yoksa, uyuşturucu kullanmazsam, sadece tenis ve golf derslerimin arasındaysa” gibi şeyler söyleyen genç beylerle başlar .

Sonra, aileleriyle birlikte, yıllarına doğru büyüyen yetişkinlere ilerler. Mazeretleri, “Oğlumu dişçiye götürmek zorunda kalmazsam,” “Ailemi danışmanlığa götürmem gerekmiyorsa” gibi şeylere kayıyor.

Fakat şimdiye kadar, hepsinin en büyük bahanesi: “Bir hayat yaşamak istiyorum”.

 1. Kartallar yalnız uçuyor.

Başarılı bir iş adamı olmak nasıl yalnız üstte

Bir hayat yaşamak ister misin? Dünyanın yüksek performanslı iş adamlarına bakın. Bransons, Zuckerberg, Gates ve Trumps hakkında konuşuyorum. Süper Kase’ye ya da Dünya Kupası’na gitmiyorlar. Tüm kolej futbolu kase oyunlarına gitmiyorlar. Sonunda gitmeleri halinde, bir grup sarhoş pislikle gitmeyeceklerinden emin olabilirsiniz.

Girişimciliğe gelince, yalnızlık kimsenin konuşmak istemediği bir konudur. Gerçek şu ki, tepede çok yalnız. Ancak, bu konuda depresyonda hissetmeniz gerektiği anlamına gelmez. Yaptıklarını gerçekten seven beyler, yaşamlarında her zaman yüksek. İyi hissetmeleri için arkadaşlarına ya da uyuşturucuya ihtiyaçları yok.

Başka bir deyişle, bana arkadaşlarını göster, ben de sana geleceğini göstereyim. Bir grup ezik ve serseriyle takılmaya devam eden yüksek performanslı bir iş olamazsınız. En çok zaman geçirdiğiniz beş insanın sonucusunuz. Çoğu erkek için, annem, babam, erkek veya kız kardeş ve yakın bir arkadaş var.

Maçı izlemek için her gece bara giderseniz, belch, osuruk ve arkadaşlarla bira içerek, hayatınızın geri kalanında bunu yapacağınızı garanti ederim. Zaman, bir erkeğin hayatında geçirebileceği en değerli şeydir. Neden dünyada onu harcıyorsun? Çoğu erkek, bolca olduğunu düşünüyor, gerçek şu ki bu doğru değil.

 1. Hayatta başınıza ne olursa olsun, bu çok zor.

Başarılı Bir Işadamı Olarak Yaşam Zor

Size farklı bir şey söyleyen hiç kimse başarılı olamadı!

Yüksek performanslı bir kişi veya bir dipsh-t iseniz, orada her insan için hayat zor. Başarılı erkekleri başarısızlıklardan ayıran şey şudur: Yaşamda başına gelenlere nasıl tepki verir ve onları nasıl kesersiniz.

Gerçekten, hepimizin sorunları var. Bununla birlikte, yüksek performanslı iş adamları sorunları kabul ediyor, onlarla nasıl başa çıkacağını öğreniyor ve tam olarak ilerliyor.

 1. Birey olarak büyümek için tek bir yol var.

Konfor Bölgenizden Çıkın Riskle İlgili Başarılı Bir İş adamı Nasıl Olunur

Konfor bölgenizden çıkmalı ve her gün evden çıkana kadar sallanmaya devam etmelisiniz. Kafanı bir kaplumbağa gibi sokmaya başlamalısın.

Theodore Roosevelt bir zamanlar nasıl korkusuz ve cesur olunacağına dair bir kitap yazdı. Özetle, konu, tatbikatlar ve listeler yaratmayı gerektiriyordu. Yapmaktan korktuğunuz bir şeyi isimlendirmekle başlar ve her gün bu işlemi tekrarlarsınız. Günün sonunda, bunu başarmalısın!

En vahşi beklentilerinizin ötesinde şeyler yapın. Hayatta muhtemelen iki veya üç yaşamda elde edemeyeceğiniz hedefler belirleyin. 10x hedeflerin! Sürekli olarak daha hırslı büyümelisin. Mesela, Notre Dame’in Kamburu, Marlin Monroe’ya bir tarihte çıkmalarını istiyor. Kesinlikle yapılması gereken büyük bir gerginlik. İdeal olarak, cesarete sıkışıp kalmak ve kendinizi başarılı olmak için sürekli olarak emmek istersiniz. Başkalarının yalnızca sınırlılıkları gördüğü olanakları görmeye başlayın.

Unutmayın, müşteriler de, beklenti seviyelerine geldiğinde çıtayı sürekli yükselteceklerdir. Sürdür!

 1. Gemilerini yak.

Başarılı bir iş adamı olmak için geminizi yazın

Ne kadar şaşırtıcı olursa olsun, her bir fu-kral günü, binlerce erkek, eskileriyle geri dönmeye çalışıyor. Temiz bir mola yapmayı bilmiyorlar. Bunun yerine, hayatlarına geri dönmeleri için onlara bağlar veriyorlar. Neden?

Onlar sadece umutsuz değiller, yedekleme planları, kasalar, B planı vb. Gibi Sh-T’ye güveniyorlar. (Yalnız olmaktan korkuyorlar.) İş dünyasında ya da iş dünyasında olmanız farketmez. oyun çıkıyor, bu şeyler sizi yok edecek! Bir zamanlar Büyük İskender’in dediği gibi, nihayetinde korku ile baş etmek için zihninizi donatmak savaştaki farktır.

Sezar’ın İngiltere’yi ilk kez işgalini 54BC’de geri aldığını düşünün. Tabii, feci bir şekilde mağlup oldu, ancak 55BC’deki ikinci istilası sonsuza dek hikayeyi değiştirecekti. İkinci kez planı, adamlarının gemilerini yakmayı da içeriyordu. Bunu yaparak onları başarılı ya da nihayetinde ölmeye zorladı. Yedekleme planı yoktu, geri çekilme olamazdı!

B planı gibi şeylere sahipseniz, zaten bu tür bir düşünceyi bilinçaltınıza yerleştirdiniz. Başarısız olacaksın! Esasen kendinize “Başarısız olmak sorun değil” diyorsunuz . Başarısızlık ASLA bir seçenek olmamalıdır. Unutmayın, FEAR gerçek görünmeyen yanlış beklentilerdir. Asla korkudan ya da kendini utandırma fikrinden korkmamalısın. İkisinden hiçbiri Sezar’ın haklı olduğuna inandığı zaferi talep etmesini engellemedi.

 1. Fedakarlıkla her şeyi başarabilirsiniz.

Hayatında Daha İyi Bir İş adamı Olmak İçin Daha Önce Kurban Vermek

Her erkek nasıl kilo verileceğini biliyor, ancak ABD’nin% 60’ı obez. Şok edici mi? Nasıl kilo verilir iyi ilan edilir, konuyla ilgili sayısız yazı vardır. Ancak, hala yeterli değil ve gerçekte, asla yetmeyecek. Çünkü çoğu erkek hareket bedelini ödemeye ya da fedakarlık yapmaya istekli değildir! Sağlıklı beslenmeyi ve spor salonuna gitmeyi biliyorsun.

Bu dünyanın zengin adamlarının yaşamda daha fazla seçeneğe sahip olmasının bir nedeni var. Bunun nedeni, ERKEN üzerinde DAHA FAZLA fedakarlık yapmaya hazırdılar. Buna karşılık, çoğu erkek bugün aynı eski sh-t’yi “Bir hayat yaşamak istiyorum” ilan ediyor. Çok sayıda beyefendi önceliklerini kıçını geriye çekiyor.

 1. Duygusal banka hesabınız, sizi bırakmaya zorlayan şeydir.

Başarılı bir iş adamı olmak nasıl duygusal banka hesabınızı yönetin

Finansal banka hesabınız değil. Yatırım yapmak size hiçbir şey yapmaz! Cehennem, çoğu zaman bankacılar size bedava bir öğle yemeği alacaklar. Kendine neden bu kadar sıkıldığını itiraf etmelisin. Çoğu erkek için tüm vakaların% 99’unda ebeveynleri ile başlar. İş dünyasında başlayan çoğu erkek sadece bir şeyi bilir: Ebeveynlerinin onlara öğrettiği şey.

Kabul edelim, ebeveynler ürer ve gerçekte yapmaya hazır oldukları en son şeylerden biridir. Çoğu, yüksek performanslı bir çocuğu çalkalamanın nasıl bir ipucu olduğunu bilmiyor. Tabii ki, bunun istisnası, örneğin, gıda zincirinin zirvesindeki birinci sınıf Olimpiyat sporcuları tarafından yetiştirilmiş olmanız.

Yaşamınızın ilk yedi ila sekiz yılında, özgüveniniz inşa edilir. Ailenizde geçirdiğiniz zaman. Tekrar hatırlayın, zamanınızın çoğunu harcadığınız beş kişinin sonucunu veya ortalamasını alıyorsunuz. Bu normalde anne, baba, abi / abla vb. Bu insanların hepsinden hiçbirinin başarı için bir fikri, tarifi veya bilgisi yoktur.

Babe Ruth’un “Asla pes etmeyen birini yenmek çok zor” sözünü düşünün. Ayrıca, kendinizi sevmiyorsanız, kimse sizi sevmeyeceğini de unutmayın! Başarının duygusal istikrarsızlığı ile başa çıkabilmelisiniz.

 1. Deriyi koklayın.

Hedefleri Belirle Deri Kokusu Nasıl Başarılı Bir Işadamı Olmalı

İyi bir lüks kokusu alın. Rolls Royce ve Lamborghini bayilerine ve vitrinlerine gidin. Milyon dolarlık evleri gezin. Ayda bir kez sadece tek bir akşam yemeği yiyebilseniz bile ülke kulüplerini ziyaret edin. Hedeflerinizi daha yükseğe çıkarmak için kendinize bir neden verin. Gerçekten gerçekleşmeden önce hayallerinin hayata geçtiğini gör. Önünüzdeki kayalık yolda değil, ayakta duran kale çizgisine odaklanın. Dışarıdaki her işadamı doğru olan bir şey biliyor: Başarı her zaman yapım aşamasında olan yol.

Ödeyemeyeceğiniz avukatlar ve muhasebeciler bile sizi görecek. Sık sık, ilk birkaç toplantı ücretsizdir.

Cumhurbaşkanlığı giydirin. Başarılı işadamlarının giydiği kıyafeti giyin. Kot pantolonunu ve tişörtünü dik. Markete veya bankacılık ofisine bir takım elbise giymeniz önemli değil. Ya her zaman en başarılı davranıyorsun ya da yapmıyorsun! Unutmayın, bu küçük alışkanlıklar zihinsel düşünme şeklinizi büyük ölçüde değiştirebilir ve sonuçta kendinizi algılayabilir. Tabii ki, ilk izlenimler her şeydir. Kasabadayken kiminle karşılaşacağınızı da asla bilemezsiniz.

Şimdi ve gelecekte hayal edin, bunlar gerçek olacak. Bazıları iyi sloganı hissetmiyor, gerçek hayat ve belki de en büyük sırlarından biri. İnanmıyorsan, yapmadın! Bence Earl Nightingale en iyisi “Düşündüğümüz şey biziz” dedi. Bu kadar basit.

 1. Bencil olun!

Bir işadamı olarak bencil olun

Çok fazla paraya sahip olmanın kötü bir şey olduğunu söyleyen kişi, nerede alışveriş yapacağını bilmiyor. Dönemi.

Kabul edelim, Zen ile hayattaki şeyleri düzeltemezsiniz, para alır. Toyota Yaris’inizin aylık ödemelerini bile karşılayamıyorsanız, küresel ısınma gibi şeyler için endişelenmeyi bırakmanın zamanı geldi. Bunları gerçekten değiştirmek istiyorsan, yapabilirsin, ama önce zenginlik ve para gerektirir.

Hayatta endişe duyduğumuz şeylerin hemen hemen hepsi eşitsizdir, yani sonuç yoktur. Bu büyük dünyada zaman kozmosunda, kimse rüzgarda bir osuruktan başka bir şey değildir. Thomas Edison bile rüzgarda osuruyor! Çoğu erkek sessiz ümitsiz hayatlar yaşarken, gerçek şu ki, hiç doğmamışlarsa değişmezdi!

Hayatın boyunca endişelenmek yerine, savaşçı ol.

Her zaman hatırlamana rağmen, nakit ölümden kaçınmaz, sadece uzatır. Zengin iş adamları hayatta daha çok seçeneğe sahipler.

 1. Harekete geçme hakkında okuma.

Başarılı bir iş adamı olmak nasıl tetikleme çekin

Yap.

Doğrusu, anlaşmalarını satmakta en iyisi olan iş adamları sadece pratik yapanlardır. Bir sürü erkek, çekim çemberleri veya bir futbol yıldızını all-star olmak için pratik olarak fırlatmaya eşit. Ancak, başarı için pratik yapmak söz konusu olduğunda, bu onların aklını tamamen değiştiriyor. Bir toplantıdan önce durma şeklinizi, el sıkışmanızı vb. Uygulayın. Gelecek yıllar için yap.

Şimdi, günümüzde çoğu erkek kitap satın almanın ve podcast dinlemenin başarıya yönelik adımlar olduğunu düşünüyor. Gerçekte, bunlar değil! Yüksek performanslı iş adamları harekete geçiyor, tetiği çekiyor, anlaşmalar yapıyor, hatalar yapıyor ve kendi aletlerine basıyorlar.

Binlerce kitap okuduysanız umurumda değil, adımlar hep aynıydı: Hızlı başarısız olun, birçok risk alın ve öne geçin. Alt satırda, risk olmadan zafer yoktur. En büyük savaşların bir kısmı, ilk önce harekete geçmek isteyen biri olmasaydı, sadece masallar olurdu.

Unutmayın, aldığınız riskler büyüdükçe, gördüğünüz başarı en fazla artar. Kendine sor, kitap ve podcast almak riskli mi? Hayır, çoğu zaman aptal olan budur! Beni yanlış anlama, şimdi ve daha sonra iyi bir okuma zevk bile. Ama onların harekete geçmelerine asla izin vermem.

Anlayın, herhangi bir rahatsızlık veya endişe yaşamıyorsanız, aldığınız risklerin size layık olamayacağından daha fazla olduğunu anlayın. Eğer bir risk sizi ölümüne korkutmazsa, büyümüş olduğunuzdur! Süper başarı, güvenli oynayarak ve yüksek rahatlık seviyesine sahip risk alarak elde edilemez. Her zaman sınırlarını test ediyor olmalısın!

 1. Kendini sorumlu tut.

Yukarıdaki tatbikatlardan ve listelerden bahsettiğim gibi, süreci düşünmenizi istiyorum. Sorumlu olmanı gerektiriyor. Bu şeyler sizi nihayetinde yapmak istemediğiniz şeyi yapmaya ve istemediğiniz gibi olmaya zorlar. Her gün geçtikçe, bir farkına varıyorsunuz: Ya yaptınız ya da yapmadınız.

Eğer yapmadıysan, boğazına bıçak tutan biri miydi? Bir kadını mı soruyorsun, ya da bir bankayı borç para almak gerçekten bir ölüm kalım durumu mu? Seni öldürür mü? Hayır. Hayır. Hayır. DURDURMA Başarısızlığınızı KENDİNİZDEN başka herhangi bir şey ya da başka biri üzerinde suçlamak!

İşte akran baskısının harikalaştığı bir yer, özellikle bir akıl hocası çünkü listenizde bir şeyler yaparken sizi utandırıyor ve suçluyor. Bildiğiniz bir AA toplantısı gibi düşünün. Başarılı olduğunuzda övünmek ve bunun hakkında konuşmak için sabırsızlanıyorum.

Sorumlu olması gereken sadece SİZİN değil. Çocuklarınızı sorumlu hale getirin. Aslında, hayatınızdaki her şeyi hesap verebilir kılın!

HER dakika önemli olduğunu anlayın. Zaman sadece geri alabileceğiniz bir şey değildir; böyle çalışmıyor! Her gün Facebook, Twitter, televizyon vb. İçin ne kadar zaman harcıyorsunuz? Bir günlük, hatta bir günlüğüne günlük tuttuysan, bu numara senden korkacaktı. Hedeflerinize ulaşmada hiçbir yeri yoksa, hayatında hiçbir yeri yoktur! Dönemi.

Bahsetmiyorum bile, hayatındaki tüm olumsuz insanlar. Onları kesin, temiz molalar verin. Onlara geri dönecekleri bir kanca vermeyin!

 1. Alfa erkek olmak zorunda değilsiniz

Filmler, bu dünyanın süper başarılarının büyük ekranda alfa erkekler gibi görünmesini sağlamak için harika bir iş çıkardılar. Gerçekte, gerçek dünya her zaman böyle değildir. Bir ucunda George Pattons ve Donald Trumps, diğer tarafında Henry Kissingers var. Günümüzde çoğu yüksek performanslı iş adamı, yelpazenin ikinci ucunda yer almaktadır.

 1. Ne gerekiyorsa yapın!

Odaklanın. Bu tek kelime, iş dünyasında nasıl başarılı olacağını tanımlayan her şeyi yakalar.

Gerçekten bağlılık tanımınız nedir? Gerçek dünyada, rüyalar taahhüt değildir. Herhangi bir erkek geleceğini düşünebilir, birkaçı takip eder. Başarı, farklı seviyelerde bir taahhüt gerektirir; aka ekstra mil gidiyor. Ya koma ya ölüm. Çocukları erkeklerden, milyarderleri milyonerlerden ayıran şey budur.

Bu dünyadaki başarılı işadamları zirvede çünkü ortak bir noktaya sahipler: Taahhüt ediyorlar.

Her zaman olabileceğin her şey olmalısın! Dönemi. İyi, her zaman büyüklerin düşmanı olmuştur! Unutma, ölçülen şey başarılır. Ölü değilseniz veya komada değilseniz, gerçekleştirmeniz gerekir. Belki de yapmayacaksan ölmen daha iyi olur. Her zaman yeteneklerini sınırlandırmamış gibi davran.

 1. İşe yarayan şeyler için bir sistem geliştirin.

Dürüst, ahlaki, ahlaki ve yasal olduğu ve kimseye zarar vermediğin sürece sorun değil.

Anlayın, izlemeniz gereken eylem planının dört adımı var. Kısacası bu OCMM. Sonuç, istediğiniz tamamlama. Taahhüt, harekete geçme ücretiniz ve ne kadar fedakarlık yapmaya istekli olduğunuz. Periyodik olarak ölçün. Değiştir, planı gerektiği gibi değiştir (Geri dön ve değiştirilen planı ölç.)

Büyük şirketler işletme uygulamalarını, kültürü ve teknolojileri gerektiği gibi değiştirmeyi biliyorlar. Ancak, hala amaçlarını ve temel değerlerini koruyabilirler. Başka bir deyişle, adapte olurlar. Bu ülkedeki tuğla ve harç işletmelerinin sayısı hala bir web sitesine sahip olmayı veya telefon üzerinden fiyat teklifi vermeyi reddetmekten bahsetti. Esasen pes etmişlerdir; Bir sürü şişman kedi oldular. Ancak, bu onların rekabetlerini yakalamak için boşta oturacakları anlamına gelmez.

 1. Onsuz yaşayamayacağınız bir şey bulun.

Başarılı Bir İş Adamı Olmadan Yaşayacağınız Bir Şey Bulun

Konudan nefret ediyorsanız ayak mantarı kremi satan bir şirket kurmayın. Birkaç ay veya bir yıl içerisinde sıkılacak ve odak kaybedeceksiniz. Bu dünyanın yüksek performanslı iş adamları durdurulamaz, çünkü üzerinde çalıştıkları işi çok seviyorlar. Milyonlarca kez başarısız olabilirler, ancak konuya bu kadar bağımlı olmaları, her zaman başarısız olmayı ya da pes etmeyi reddedeceklerdir.

Balayı evresinde bir kadınla çıkmak gibi, kancayı bağladın! Tek düşünebildiğiniz, onu mümkün olduğunca çabuk yatağına geri sokmak. Ondan yeterince alamazsın. Bunu iş dünyasında bulduğun an, her şeye gir!

Bu dünyadaki süper başarılı erkeklerin gönülden yürüdüklerine, kendi çabaları için genetik olarak kodlandıklarına inanıyorlar. Başka hiçbir şeye ihtiyaçları yok, yaşamları çok yüksek!

 1. Birisi hayır diyorsa.

Başarılı Bir İş adamı Nasıl Olur Satış Sırasında Yeni Bilgiler Sunar

Çünkü onlara evet cevabı verecek kadar bilgi sunmakta başarısız oldunuz. Unutmayın, müşteri “Hayır” deyince, satış işlemi gerçekten başlar. Otomobil bayiliği endüstrisinin ardındaki psikoloji, size manipülatif, bazıları ise pek çok püf noktası öğretiyor. Yine de, yıllar boyunca binlerce şey öğrendim.

Ancak, işte benim kişisel favorim: Müşteriye yeni bir araçla alım yapmaya hazır olup olmadıklarını sorun. Hayır diyorlar ve bir bahane veriyorlar. “Nasıl sürdüğünü sevmiyoruz.” Onlara “ Buna ek olarak başka bir şey var mı?” Diye sormaya devam edersiniz . Bu kez, “Hayır, işte bu” diyorlar.

Bu noktada, aynı soruyu iki kez soran aptal gibi görüneceğinizi varsayabilirsiniz. Ancak cevaplarını görmezden geliyor ve tekrar soruyorsun, “Buna ek olarak başka bir şey var mı?”

Aynı soruyu neden sorduğunuzu merak ederek kafanızın karışıp kafasına bakıyorlar. Sadece, bu sefer “Gerçekten karşılayamıyoruz, peşin ödeme çok yüksek” diye yanıt veriyorlar . Şimdi, onları satın almaktan alıkoymanın ardındaki asıl nedeni biliyorsunuz. Şimdi yeni bilgi sunma fırsatınız var. Otomobilin fiyatını düşüren teşvik edici bir program, düşük faizli başka bir banka veya önemli bir indirime sahip aynı model olan bir bayi demosu olabilir. Bahsetmediğiniz şeylerin hepsi önceden! Müşteri, satış sürecinde hiçbir zaman finansal sorunlarından bahsetmemiş olabilir.

Unutma, insanları okumak için pek çok farklı yol var. En önemlisi, sadece birileri “Hayır” deyince anlaşmanın çöp olduğu anlamına gelmez! Yeni bilgi sunmanız gerektiği anlamına gelir. Bu konuda aldatıcılık yok, bu sadece iyi bir satıcı olmanın sanatı ve müşterinizin istediklerini yerine getirme isteğini keşfetmesine yardımcı oluyor.

 1. Seçtiğiniz mentor konusunda dikkatli ve dikkatli olun.

İnsanoğlu Nehirler Gibi Nasıl Başarılı Bir Işadamı Olmalı

Amerikalı kendi kendine başarı konusunda yazan yazar Napoleon Hill, “Bir insan bir nehir gibidir, en az direniş yoluna gider” dedi.

Bir akıl hocası bulma söz konusu olduğunda bu sözler doğru çalıyor. İşe başlayan çoğu işadamı, doğru kişiyi aramak yerine, amcaları ya da erkek kardeşleri gibi insanlardan mentorluk yapmak istiyorlar. En az direnç gösteren yol bu, basit ve egonuzu ve benlik saygınızı etkilemiyor. Unutmayın, zaten bildiğiniz birisinin “evet” dediğini düşünmesi olasılığı daha yüksek.

Anlayın, mentorunuz, ulaşmak veya elde etmek istediğiniz başarı seviyesini çoktan almış olmalı. Olmadıysa, sadece zamanınızı boşa harcıyorsunuz. Unutma ki, en çok zaman geçirdiğin beş insanın ortalaması olduğuna dikkat et. Kardeşin hayatı boyunca düşük ücretli 9-5 dışında hiç çalışmadıysa, işte tam olarak bu noktada son bulursunuz ve işte böyle bir tavsiye alırsınız!

Gerçekte, kapı bekçileri ile karşılanacağınızı biliyorum. Tüm çalışanların% 25’ini ortadan kaldırmayı önerirseniz, ne hakkında konuşmak istediğinizi soracaklardır. Kim içeri girmene izin verecek? Randevu almak yerine, sekreterine kasabaya ne zaman gideceklerini sorun. Dürüst olmak gerekirse beyler, bir gecede evlerinin dışında park ediyorsanız, bir sonraki danışmanınızla ofis dışında, bir konferansta, bir restoranda ya da kendi araba yollarında buluşabilirsiniz. Unutma, ne pahasına olursa olsun!

Bir akıl hocası aramaya başladığınızda, coğrafi olarak arzu edilen birini bulun. Sanki lisedeymişsin gibi düşün. Aynı şehirde yaşayan ve sizinle aynı liseye giden veya üç saat uzaklıkta yaşayan, yılda sadece iki kez görebileceğiniz bir liseli kız mı tercih edersiniz?

Mümkün olduğunca sık, çok fazla yüz zamanı elde etmeyi mümkün olduğunca KOLAY yapmak istiyorsunuz. Asla yüzünü kaybetmesine izin vermeyin.

 1. Mentorunuzla en başından beri sağlam bir ilişki sürdürün.

Başarılı bir iş adamı olmak nasıl bir akıl hocası bul

Onları ilk gördüğünüzde “Evet” olmayın. Sadece kendin ol. On kereden dokuzu, mentorlar SİZİN nasıl yanıt verdiğini ve yorum yaptığını görmek için size tamamen çirkin ve duvar dışı bir şey soracaklar. Onları gerçekten sevmek istiyorsan, tamamen dürüst ol.

Ortak olmayan iş ortaklarını bulmaya çalışın, ilişki kurun. Bunu hobilerinizle yapamazsanız, sadece hatırlayın, ortak bir iş sevgisini, başarıyı ve iş ahlakını onlarla iş yapmak için her zaman paylaşabilirsiniz.

Anla, yaşlı köpekler bile tanımak istiyor. Elbette, genç çocuklar kadar enerjileri yok, ama yine de başarılı bir ekibin parçası olmak istiyorlar. Herkes yaşlı ve genç, yaşından bağımsız olarak bunu ister. Unutma, insanlar doğası gereği öğretmendir.

Her zaman sekmeyi kaldır, onun kulübü ya da ölmüş olman umrumda değil! Kulübü önceden arayın, misafirlerin ödemesine izin verip vermediklerini sorun. Cevabınız evet ise, kredi kartınızı garsona bırakın. Para söz konusu olduğunda, mentorunuzun parasını asla kabul etmeyin! Bir şeye ihtiyacın olduğunda onları görmeye gitme. Bunu herkes yapar! Onlara gerçekten en çok ihtiyacın olduğunda cevap verecekler.

 1. Akıl hocanızdan asla çok fazla geri bildirim alamazsınız.

Nasıl bir işadamı olmak asla çok fazla geri bildirim olamaz

Her iki yolla. Üç bölümden oluşan haftalık bir rapor hazırlayın. 1. Bu haftaki başarılarınız. 2. Gelecek hafta için başarılarınız. 3. Karşılaştığınız sorunlar ve zorluklar.

İstediğiniz cevapları almazsanız asla sinirlenmeyin. Tavsiyelerini takip etmeye devam edin ve ilerlemenizi sık sık paylaşın.

 1. Azına odaklan, çoğuna değil.

Duygusal eklerin iş yolunuzu belirlemesine asla izin vermemelisiniz. Acımasız olmak, ortalama işletme sahibini ve süper başarılı tüm yıldızları ayıran şeydir.

Hedefleriniz büyüdüğünde, kararlarınızı da verin; ikisi de daha da zorlaşıyor. Bu hayatın bir gerçeği. Gerçekte, herkesi memnun edemez ve aynı anda her şeyle ilgilenemezsiniz. Görevlerin nasıl devredileceğini ve neyin işe yaradığını ikiye katlamayı bilmelisiniz. Kötü fikirler gösterildiğinde, hayır demekten asla korkmamalısın! Bir cevap olmadan, asla işe yaramayacağını bildiğiniz şeylerle çalışma iznini veriyorsunuz. Kendini sürekli olarak vurmanın bir geleceğini onaylıyorsun.

Dürüst olmaktan zarar gelmez, ancak başkalarının sizin için karar vermesine izin verdiğinizde çok fazla acı olabilir. Unutmayın, iş dünyasında başarılı olmak istiyorsanız, net bir görüş ve etkiye sahip bir ekip gerektirir.

 1. Başkalarından sürekli onay aramayı bırak.

Ne istersen yap, çünkü en iyisi olmak istiyorsun. Başkalarının ne düşündüğünü dikkate almayın.

Çoğu erkek, yaşam kararları konusunda olduğu gibi, ailenizden onay istemeyin. Bir iş kurmak ya da finansal bir anlaşma yapmak için babanızdan bir onay işaretine ihtiyacınız yok. Annen, şirketini satmaya geldiğinde sana bir kağıt sözleşmesini imzalama hakkı vermemeli. Ailenizin ilk satışınızı duyması gerekmez. Gizlice başkalarından onay alırken erkeklerin kaç küçük şeyi büyüttüğünü görünce şaşıracaksınız.

Unutmayın, onay tavsiye anlamına gelmez. Hayalinizdeki takımı oluşturmak, en iyi avukatları, muhasebecileri vb. İşe almak çok önemlidir! İşletmenizin kalıcı olup olmadığını gerçekten bilmek istiyorsanız, kendinize basit bir soru sorun: “Şirketim birileri için harika bir şey anlamına mı geliyor?”

 1. Bir toplantıyı asla kaçırmayın.

Asla Başarılı Bir İş adamı Olmak İçin Bir Toplantıyı Kaçırmayın

Doğum günün, tatil, yıldönümü veya düğününüzden bir gün önce fark etmez. Bir araba kazası geçirdiyseniz ve bacağınızı kırdıysanız, tahta odasına sürükleyin. Bir toplantı talep edilir veya planlanırsa, bunu yaparsınız. Dönem!

Asla tarih veya saatten veya sizin için ne kadar uygunsuz olduğundan şikayet etmeyin. Kafanızdan kibar olma fikrini alın, her şey zihinsel disipline sahip olmakla ilgili. Sorumluluk ve taahhüt edilmeye başlıyor.

 1. Zaman paradan daha önemlidir.

Dakikada İade Nasıl Başarılı Bir İşadamı Olmalı

Günümüzde çoğu iş adamı, zamanın değerini büyük ölçüde küçümsüyor. Yatırım Getirisi açısından düşünmek yerine, yatırımın geri dönüşünü, ROM açısından düşünmeye başlamanızı ve dakikalarca geri dönüş yapmayı düşünün.

 1. Güçlü bir lider ve sürekli bir öğrenci olun.

Büyük liderler dünyadaki değişimi anlamlandırır ve bu anlayışı ekipleriyle paylaşmaya devam eder.

Hayatta, başkalarının sizin için yapmasını sağlayabildiğiniz şeyler için para ödersiniz. Odadaki en zeki birey olmak zorunda değilsiniz, aslında, hiçbir şey bilmediğiniz bir alanda bir işe başlayabilirsiniz. Lider olarak işiniz, akıllı çalışanları sizin için çalışmaya çekmektir! Unutmayın, grubun beyin gücü her zaman yalnızca bir bireyin gücünü tutacaktır. Yine de, iş için nitelikli olmaya çalışmaktan asla vazgeçmemelisiniz.

Daha az kontrolün daha fazla kontrole eşit olduğu bir makro yöneticisi olun.

 1. Otobüsünüzde harika insanlar bulun.

Hayalinizdeki Ekibi Nasıl Başarılı Bir Işadamı Olun

Hangi işte bulunduğunuz önemli değil, önemli olan kiminle yaptığınız.

Çoğu işletme işe başlarken diğer sektörlere dönüşür. Elbette, ilk başta onların içinde olmayı planlamamışlardı, ancak başarıları tek bir şeyle başlıyor: Hepsi birlikte yapacak harika insanları seçtiler. Hayalinizdeki takımı kurduğunuzda, otobüsünüzdeki insanlar nereye gideceğinize odaklanmamalıdır. Gerçekte, otobüste olmalılar, çünkü onlarla birlikte sürenleri seviyorlar!

Hepsini bir aptal testten geçirin. Onları strese sokun ve yüksek performanslı bir kişi olmak istendiğinde bunlara baskıya verdikleri tepkiyi değerlendirin. Büyük sorunlarınız olduğunda, en iyi insanlarınızı üzerinize koyun; Bunu yaparken kendinize güveneceksiniz.

 1. Savaşlarınızı seçin.

Başarılı Bir İş Adamı Olmak İçin Savaşlarınızı Seçin

Her küçük hatalı iş için dava açmayın. Büyük davalar küçüklerden daha iyidir.

Garantili olduğunda, mekanınızı seçin ve davacı olmayı seçin. Bazı durumlarda, bu mümkün olmayacak, ancak yine de rol oynamalısınız. Bu, yargılamaya hazırlanmak, korkmamak veya süreçten korkmak demektir. Avantajları denemek için sahte denemeler kullanın. Her gün karınızı ön sıraya, izin veriliyorsa çocukları ve ikinci sıradaki ailenizin diğer üyelerini de getirin. Ne yaşadığını bilmelerini istiyorsun.

En iyi gösterimi işe alın, hayalinizdeki takımı kurmaya geri dönün; Maliyeti dert etme. Aklında daha iyi bir stratejiniz varsa, yeni bir avukat bulma zamanı. Sürekli olarak kazanan bir takım bulursanız, onlarla kalın. Takımınızdaki yeni avukatları hızlandırmaya çalışmak zor; mümkün olduğunda değişiklik yapmaktan kaçının. Avukatınızla, tercihen ayda bir kez yakın temas halinde kalmayı unutmayın. Her şeyi halletmek için kaybolmalarına izin verme.

Jüri yargılama yerine sadece yargıç seçer. Vatandaşlarına güvenmekten korkmamalısın. Hakim ve jüriye saygı göstermek için, muhafazakar giyin. Bu, beyaz bir gömlek, basit bir kravat, koyu renk bir takım elbise ve düğün grubunuzdan başka hiçbir takı anlamına gelmez. Mahkemede ve depozitolarda kaydedilmiş videolara gelince, kameraya bak. Aynısı jüri ve yargıç için de geçerlidir, gözlerin sabit olmasını sağlar. Bir sorunun cevabını bilmiyorsanız, tahmin etmeyin. Bilmediğini söyle. Unutma, dürüstlük anahtardır!

Bununla birlikte, gerçek duyguların iyi olması durumunda, mahkemede öfkenizi kaybetmeyin. Asla olay hakkında konuşmayın, bulunduğunuz yer ne olursa olsun, birisi konuşmanızı çok duyabilir. Bu, acele ederken kelimelerinizi yanlış anlayabilen basını içerir. Eğer bir açıklama yapmayı seçtiyseniz, “Davamıza inanıyoruz ve bu yüzden mahkemeye gittik” diyor.

 1. Mükemmellik, felce eşittir.

Atık Zaman Dont Nasıl Başarılı Bir İşadamı Olmak

Değiştiremediğiniz şeylerle zaman kaybetmeyin.

Gerçekten, önemli olmayan şeyler üzerinde çalışmanın tuzağına düşmek gerçekten çok kolay. Bütün bir yılı mükemmel bir iş planını bir araya getirerek geçirebilir, ancak uygulamaya konulduktan sonra başarısız olduğunu görebilirsiniz. Basit bir broşürde doğru yazı tipini, rengi, mesajlaşmayı vb. Seçmek gibi küçük şeyler bile büyük bir zaman kaybı olabilir.

Şüphe duyduğunuzda, bağırsaklarınıza güvenin; mecbur değilsen gecikme. Bugün iyi bir plan gelecek hafta gerçekleştireceğiniz harika bir plandan her zaman iyidir. O zaman, peki, çok geç olabilir. Unutma, bağırsakların en değerli varlığın, görmezden gelme. Gerçek şu ki, geleneksel bilgelik ilk etapta neredeyse her zaman yanlıştır.

 1. Çözülen her problem sonunda daha büyük bir problemle değiştirilecektir.

Küçük Sorunlar Büyükler Tarafından Yerine Getirildi Nasıl Başarılı Bir Işadamı Olmalı

Asla ne kadar yanlış olabileceğini küçümseme.

Dikkatli planlama ile bile, dış koşullar ve olaylar kaos oluşturabilir. Süper başarılı işadamları bu tür bir kaos için yaşar, bu da onların karınlarındaki ateşi körükleyen şeydir. Bu ilerlemenin sık sık kendini sorun olarak gördüğünü anlayın.

Asla kolay, Yara bandı çözümünü tercih etmeyin; sonunda soyulacak. Kısa vadeli çözümler, ne kadar çekici göründüklerine bakılmaksızın uzun vadeli sorunlar için işe yaramaz. Anında memnuniyet, hedeflerinizin önüne geçebilir, bundan kaçının.

 1. Süper başarılı bir iş adamı olmak her erkek için DEĞİLDİR.

Başarılı Bir İş adamı Nasıl Olmalı Her Şey Değil

Guruların ve koçların sana ne söylediği umrumda değil. Birçoğu iş yerinde değil, seminer koltuklarına para koyarak ve kitap satışlarını zorlayarak para kazandılar. Ama oğlan sana kendi kazanamadıkları bir rüyayı satacaklar. Size başarılı olma şansı tanımayan yanlış bilgiyi dağıtmayı seviyorlar.

Kabul edelim ki, çoğu erkek bugün TOO zayıf. Güçlü bir içki ve iyi bir fk ck onları öldürür.

Haftada 4 saat çalışmayacaksın, 120 çalışacaksın. Mojitoyu yudumlamayacaksın ve kumsalda uyuyamayacaksın, ofiste uyuyacaksın!

Günde 12 saat çalışıyor olmanızın bir önemi olmadığını anlayın, gerçekte günde 12 saat boyunca “meşgul” olabilirsiniz. Akıllıca çalışmakla meşgul kalmak arasında bir fark var.

 1. Bir sürü kurbağa öp.

Bir iş adamı olarak kurbağa bir sürü öpücük

Hayat bir kadın oyunudur, ister kadın istersiniz veya finansman almaya çalışıyor olsanız da. Başarı görmek istiyorsanız, her zaman kurbağaları öpüyor olmalısınız! Yirmi kadın gece eve götürme talebinizi geri çekebilir, ancak yirmi birinci kadın çok iyi anlaşabilir. Ancak, çoğu erkek bu tür bir vurguyu egolarına veya duygusal banka hesaplarına alamaz!

İş dünyasında, size kapalı çağrılar, küfürlü geri aramalar ve konuşmayı reddetme çağrılarıyla karşılaşacaksınız. Erkekleri çocuklardan ayıran şey sebat ve odaktır. Finansman konusunda çok az kişi bin telefon görüşmesi yapmak istiyor. Bir avuç reddetmeden sonra çoğu erkek istifa etti. “Finansmanı alamıyorum”, “Benim fikrimden kimse yatırım yapamaz”, vs.

Fikriniz de dahil olmak üzere herhangi bir şeye yatırım yapacak bir emici var, ancak önce onları bulmak için zaman ayırırsanız.

 1. Bir aşağı çevrimde genişletin.

Aşağı Döngüsü Expand Başarılı Bir İşadamı Nasıl Olmalı

Zor zamanlarınızda çalışma çabalarınızı ikiye katlayın. Zor zamanlar sürmez, zor iş adamları yapar.

Henry Ford’un bir keresinde söylediklerini hatırlatıyor: “Para kazanmak için reklamı durduran bir adam, zaman kazanmak için bir saati durduran bir adam gibi.” Bu, ekonomik durgunluk ve çöküntü zamanlarında söz konusu olduğunda özellikle doğrudur. Borsa düştüğünde, Warren Buffett’in gemiyi atladığını görmeyeceksiniz. Oysa dünyanın geri kalanı bunun gerçekten son olabileceğine inanıyor. Bu arada, göründüğü her şeyi son derece güvenle satın alıyor.

Pek çok erkeğin asla anlayamayacağı seviyelerde varlık inşa etmenin, küçük şirketleri satın almak, onları bir şirket haline getirmek, şirketinizi şişman bir domuz gibi şişirmek ve pazarda satmak anlamına geldiğini anlayın. Genişletmeyi bıraktığınızda, başarınız da aynı. Örneğin bu anı ele alalım, faiz oranları inanılmaz derecede düşük. Bankalar nakit parayla doludur, kelimenin tam anlamıyla gelmenizi ve almanızı bekler. Bana yıllar önce yaşanan ev kazasını hatırlatıyor. Zamanında hızlı ileri sarılırsanız, başkalarının hala düşündüğü kadar tedirgin olduğunda tekrar Buffet’i göreceksiniz.

 1. Önce kendinize ve çalışanlarınıza ödeme yapın.

Bu, tüm ekonomik döngüleri içerir. Varlığınızı hayalinizdeki takımla paylaşın, performans, sadakat için maddi ödüller olan nakit, hakkaniyet, seçenek veya isteklerle yapın. Şirketi paraya çevirin, ailenizin ve kazandığınız yaşam tarzının tadını çıkarın.

Günümüzde çoğu işletme sahibi, hayatlarını tek bir yerde geçirerek, “paralarını alabilecekleri” günü bekliyor. Zamanı gelince şok oldular. Piyasanın satmayı planladıkları şeyi ödemeye istekli olmadığını keşfederler. Unutmayın, şirketinize ne kadar değer verdiğiniz önemli değil, bunun için bir başkasının ne kadar para ödemeye istekli olduğu önemli.

40 yaşın üzerindeyseniz ve pazarda yükseliyorsanız, işinizi satmak. Başka birini görecek kadar uzun süre dolanmayabilirsiniz.

 1. Nasıl pazarlık yapılacağını bilin.

Diğer tarafların konfor bölgesinin sınırlarını tanımlayın. Anlaşmayı kendi çıkarlarına en yakın olanlara yerleştirin. Unutmayın, bir anlaşma iyi olmadan önce iyi ses çıkmalı!

Masanın diğer tarafındaki beyefendiye saygı gösterin. O inandığın kadar aptal değil ve düşündüğün kadar zeki değilsin!

 1. Tüm fikirler eyleme geçene kadar değersizdir

Kendi dönüm elmasınızda duruyorsunuz. Buradaki fikrinden bahsediyorum. Günden güne fikirleri yok ediyor. Ama onlar için kazmaya istekli değilseniz, değersizdirler.

Neyi icat ettiğiniz, çözdüğünüz veya dünyanın hangi gizemini açtığınız önemli değil. Patent başvurusu yapmazsanız, rakibiniz olacaktır. Finansman almak için fikrinizi arttırmazsanız, başka biri parayı alır ve ürününüz mağazada raflara asla ulaşmaz. Fikrinizi gerçeğe dönüştürmek amacıyla yazmazsanız, ASLA olmayacak.

Buradaki yelpazenin diğer ucunda, en tuhaf fikirler bile çoğu zaman karlı olabilir. Hayvan kayalar ya da gülümsemeyle plastik bakkal torbasının gerçekte multi-milyon dolarlık fikirler olabileceğini kim düşünebilirdi? Harekete geçen insanlar başardılar ve başardıklarını tahmin ettiler. Bu süreçte kaç kişinin onları çıldırttığını hayal edebiliyor musunuz? Kaç kez reddedildi ve gülünç oldu?

Bu, çoğu erkeğin harika fikirlerden vazgeçtiği için çok utanç verici çünkü ya çok utanıyorlar, korkuyorlar ya da motive değiller.

 1. Fikirden doğru uygulamaya doğru yürü.

Başarılı Bir İş Adamının Olması Fikirlerinizi Yürütme

Fikri tanımla. Gelirinizi arttırmak veya yeni bir ortak girişim ortağı oluşturmak vb. Olabilir. İncelemek. Sonra ne düşündüğünüzü olup olmadığını görmek için tekrar araştırın. İkinci kez, kuruluşunuzdaki farklı insanları kullanın. Bu fikre adamak. Eğer buna takıntılı değilseniz, başka kimse olmayacak. Bu senaryoda, sh-t yapabilir!

Takıntıyı paylaşın ve yaşamaya başlayın. Ne kadar harika olacağını, Amerika için ne kadar harika olacağını tartışın. Onu yaşıyorsun, nefes alıyorsun ve başkalarıyla paylaşıyorsun. Başka bir şey hakkında konuşma, dönem! Hayatın boyunca olur. Konuşmayı yürü.

Şüphelerinizi asla kimseyle paylaşmayın! Karınız, metresiniz vb. Sizi içeride yerse ya da geceleri uykusuzluk yapmanıza bakılmaksızın. Çok fazla şüpheniz olacak, ancak buldozer olmalısınız. “Çalışacak mı bilmiyorum” dediğiniz an , anlaşma DEAD. Bitti, parçalandı.

Birlikte kritik bir yol koyun. Karar vericilerin takımı bunu yapacak, sen değil! Onlar uygulamak ve yürütmek zorunda kalacak olanlardır. Başaramazlarsa, kafalarını direğe sokan sensin. Bunun dışında kal! Detaylı bir zaman çizelgesi oluşturun. Her şeyi sürekli ölç. Ölçmezsin, onlar.

Diğer karar vericileriniz planı uygulayacaktır. Odaklanmaya devam ederler ve alt seviyelerde takip ederler. Bu büyük iş, gerçek iş.

Karar verici düzeyinde odak takibi.

Yürütme. Sapma olmadan lazer ışını odağı anlamına gelir ve körleştirici içermez. Önden öne çıkıyorsun, hayatındaki tek şey bu. Asla ikinci derecenizi tahmin etmeyin, çünkü her seviyede ve birçoğunda hatalar yaparlar. Sadece şirketi ele geçireceğine inandığınızda adım atın ve geçersiz kılın. İnsanlara hata yapma izni verilmelidir, üstel olarak büyümek için tek yol budur.

Yeniden değerlendir ve tekrardan başla.

 1. Geleneksel bilgelik neredeyse her zaman yanlıştır.

Bunu yapamazsınız… Bu sözleri milyonlarca kez duyacaksınız! Çok farklı şekillerde gelir. “Bu şimdiye kadarki en kötü durgunluk, borç alamıyorsunuz.” Kötü bir krediniz varsa finansman alamazsınız. ”Size verilen en açık mantık neredeyse her zaman yanlıştır.

İşin aslı, açık olanı görmezden gelmeye ve tüm geleneksel bilgeliğe karşı çıkmaya başladığınızda çok zor; imkansız neredeyse. Ancak, olumlu üzerinde odaklanmaya devam etmelisiniz. Olumlu hakkında konuş, asla başarılı olamadığın zamanlar. Gözlerini yoldan uzak tut.

 1. Onlarla çalışmaya başlamadan önce insanları daima araştırın.

İnsanların dürüst olduğunu ve sizinle başa çıkacaklarını varsayalım. Bunların olmadığını keşfettiğinizde kurallar tamamen değişir.

Ancak başlangıçta veya sonunda araştırma yapabilirsiniz, eğer rahatsızsanız, bunu başlangıçta yapabilirsiniz. O kişinin iyi olmadığını görmek için birkaç bin dolar harcayın. Gerçek araştırmacılar işe alın. Harcadığınız her kuruşa değecek. Dönemi. Örneğin, bir iş ortağıyla 5 milyon dolarlık bir ortak girişim yapıyorsanız, 10.000 dolar harcama bir kovaya düşmek demektir; o ucuz!

 1. Bir kredi limiti oluşturun.

Başarılı Bir İş adamı Olmak İçin Bir Kredi Hattı Kurun

Popüler inancın aksine, kredi kartları bir kredi limiti DEĞİLDİR

On dört yaşında bir çocuk bir American Express kartına sahip olabilir. Gezegenin yüzündeki herhangi bir moron bir tane alabilir. Kendinle gurur duyuyorsan, çünkü sende bir aptalsın!

Ağlarla balık avlama açısından düşünmeye başlamalısınız, hat değil. Her seferinde bir tane almak yerine otuz anlaşma yapmak ve birden fazla evi kapatmak. Çoğu, bir kerede yirmi ya da otuz anlaşma yapmayı reddetti, çünkü birden fazla onaylandığında ne olacağından korkuyorlar.

 1. Finanse edilmek için bir iş planına ihtiyacınız yoktur.

Asla bir iş planı olan bir bankaya gitmeyin. İlk toplantıda hiçbir şey yapmadan görünmelisin. Kağıt yok!

Finansal bankacınızdan, tamamlanmış ve bankanın onayladığı bir teklifin bir kopyasını isteyin. Onlara iptali ve isimleri karartmalarını söyle. Size işe yarayan bir iş planı verecekler ve bir tane bile yazmak zorunda kalmayacaksınız.

Unutmayın, iş planları taştan ayarlanmamış, en iyi ihtimalle vahşi kıç tahminleri var. Aynı şey, ne kadar finansal paraya ihtiyacınız olacağını tahmin ettiğinizde de geçerlidir.

 1. Para ödünç aldığınızda, büyük para ödünç alın.

Başarılı bir iş adamı olmak için ihtiyacınız olandan daha fazlasını ödünç alın

On bin ihtiyacın varsa, elli tane ödünç al! Her zaman ihtiyacın olacağına inandığından fazlasını ödünç al. Dürüst olmak gerekirse, sayının ne olacağını asla bilemezsiniz, sadece varsayıyorsunuz. Burada yanlış bir şey yapmadığınızı anlayın.

Asal olarak 1, 3 veya 5 olduğunda, anlaşmanızda bir fark yaratmamalı. Kurşunsuz kalmazsa, anlaşma çok sıkı ve hiç de iyi değil! Hatalar ve hatalar için bir boşluk olmasını bekleyin.

 1. Endişelenmen gereken para değil, anlaşma bu!

Nasıl Para Değil Bir İşe Başlayabilirsiniz?

Gerçekte, bankalar bugün nakit ile aynı hizada. Tek sorun şu ki, çoğu erkek kıçından kurtulacak ve aslında onu almaya yetecek kadar akıllı değil. Projeleriniz için paranız yok, çünkü talep etmiyorsunuz! Ve sen bunu istemiyorsun çünkü gönülden yeterince inanmıyorsun. Ve eğer yeterince inanmıyorsanız, banka bunu biliyor ve siz de biliyorsunuz. Bu yüzden onlara sormuyorsunuz, çünkü bununla yüzleşelim, tam olarak ne söyleyeceklerini zaten biliyorsunuz!

Herhangi bir coşku olmadan, şansınız SIFIR’ın yanında. Okulundaki en güzel kadını, hiç sormadığın birini hatırlıyor musun? Farklı değil!

 1. Kötü kredi ve diğer tüm bahaneler geçerli değildir.

Bir rekorunuz olduğunda, bankacıların size borç para vermeye daha meyilli oldukları gerçek. Aynı kredi notunuz için de söylenebilir. Başarılı bir geçiş zincirine sahip olanlara borç veriyorlar. Bunlardan hiçbiri yoksa, yapan biriyle ortak olmanız gerekir.

İlk geçişi geçtikten sonra, özkaynaklarınızın çoğundan vazgeçseniz bile, buna değecektir. Bu kayıt rekoru ikinci, üçüncü ve buna devam edecek. Anlayın, annenin hukukta ya da babanızın sizinle anlaşmada yasal olarak bulunmasının bankacılar için kırmızı bir bayrak olabileceğini anlayın. Sayfa boyunca birden fazla soyadı her zaman daha iyi seçenektir.

Bankaları ararken, az önce birleşmiş iki kişiyi göz önünde bulundurun. Kasabada yeni bir banka varsa, ön kapılarının dışında bir çadır kurun. Ayrıca, bu ülkeden yukarıda belirtilenlerin hiçbirini gerektirmeyen finansal kuruluşlar bulunduğunu da unutmayın. Ucuz uçuşlar için avlanmak ya da bir tekneye binmek anlamına gelse bile, onlara gitmek SİZİN işiniz! ABD dünyadaki tek finansal oyun alanı değil.

Tabii ki, aynı zamanda bir anlaşma için alışveriş yapmak için mükemmel. Raporunuzda altıdan fazla kredi kontrolü önemli değil!

Meleklere gelince, yani projenizi finanse edecek paralı yaşlı adam. CEO veya patron olarak teslim edemezseniz, işinizin% 85-95’ini almak için BÜYÜK bir tane bekleyin ve kıçınızı 1 yıl içinde atın. Yönetebileceğini düşünmene rağmen, gerçek şu ki çoğu olamaz! Melekleri bulmak zor değil, sadece zor ama asla sormazsın.

Mümkünse, denetlenmiş mali bilgileri kullanarak kendinizi doğru bir şekilde konumlandırın. Onay şansını ikiye katlarsın. Büyük bir tamir firmasından olduklarında, bunun% 25 daha da yüksek olmasını bekleyebilirsiniz.

Unutma, boynunu çizgiye sokmaya istekli olmalısın. Olmazsa, neden bir bankacı? Şirketi yöneten sensin, onlar değil! Gerekirse finansal değerinizi yuvarlayın.

Bankacıların yanı sıra başka seçeneklerin de var. Biri için finansman sahibi. Örneğin, bir erkek elli yıl boyunca işini yönetmiş olabilir ve şimdi karısının hastanede kan yakaladığını görüyor. Dışarı çıkmak istiyor, HIZLI! Kabul edelim, dışarıda pek çok fırsat var, ancak önce onları araştırmalı ve sormalısınız!

 1. Satıştaki başarı gülümsüyor ve arıyor.

Smile Ve Başarılı Bir İş Adamı Olmak için Kadran

Finansman için adım attığında, duygusal bir engelle karşılaşacaksın! Kendinizi bir konsept satıcısı olarak düşünün. Kullanılmış bir araba satıcısı veya ön kapı adımınızda ansiklopedi satan bir adam gibi terbiyesiz hissetmek zorunda değildir.

Pratik yapmalısın! Bunu bir sunumdan iki-üç saat önce yapın, daha kolay bir şekilde bin kat daha olacaksınız. Vizyonunu net bir şekilde satmalısın. Bankacı parayı geri ödemek için gereken WHATEVER yapacakmış gibi hissetmek zorundadır. Bu tutkunun net olması gerekiyor!

 1. Bankacılarla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Karar verebilecek bir bankacı ile çalışmak istiyorsunuz, zamanınızı boşa harcayacak bir DEĞİL. Onlara, “Bankanızın borç verme sınırı nedir?” Diye sorun. Hemen, kendinizi konuştuğu diğer kişilerin% 99’undan ayıracaksınız. Yanıt verdiğinde, “Güvenli veya güvenli olmayan limit?” Diye sorun. Bu bilgilere sahip olduğunuzda, “Borç verme limitiniz nedir?” Diye sorun. . Limiti 25.000 dolar ise 24.950 dolar istersiniz.

Kredi kararını kendisi veremiyorsa, onunla konuşmak istemezsiniz. İki komite ile konuşmanız gerekiyorsa, ikisinin de aynı anda hazır olduğundan emin olun. İkiden fazla ise, başka bir banka bulun!

Kapıya girmeden önce röportajı arayın ve kurun, üst düzey ofisle görüşmeyi isteyin. “Bu Brian Cornwell, bankanız şu anda borç verme modunda mı?” Sadece FDIC’in önümüzdeki ay bankayı kapattığını bulmak için zaman harcamak istemezsiniz. Nedenini sorarlarsa, cevap verin, “Yeni bir finansal ilişki arıyorum.” Unutmayın, bir asistanla görüşmelerinizi mümkün olduğunda sizin için ayarlamanız her zaman daha iyidir.

Burada gerçekten yaptığınız şey sadece bankayı nitelemek.

 1. Bankalarla ve finansal sezgilerle röportaj yaparken:

ASLA borç para almak istediğinizi söyleme. Bugün bankalara giren insanların% 99’u böyle diyor. Ve ne olduğunu biliyorsun, çaresizlik kokuyor! Her zaman yeni bir finansal ilişki kurmak istediğinizi belirtin.

Bir serseri olun ve şapkanız elinizde iken dolaşın. Kontrol sizde; Sen şovu burada sürüyorsun. Gergin görünmekten kaçının, anlaşmanızı güvenle atma yeteneğinizi etkileyecektir. Yine, uygulama pratiğine geri dönüyor. Önceden prova yapmalısın.

 1. Parçalanmış sanayileri birleştirin.

Yepyeni bir işletmeyle sıfırdan başlayarak yıllarca, yıllarca süren sıkı ve özverili çalışmalarla yüzleşelim. O zaman bile, ortalama olarak yaklaşık% 3 ila 5 kar marjına bakıyorsunuz. Bununla birlikte, satın almalar yoluyla şirket grupları oluşturduğunuzda, ödüller üsteldir ve zaman çerçevesi oldukça kısadır.

Bu grupta birleşik bir değer üretmeyi hedefleyin. Bireysel işlemlerin toplamından bu alt çizgi değerinin çok daha üstün olduğu bir sinerji elde edin. Unilever, Time Warner Cable, General Motors, US Steel ve benzerleri açısından düşünün. Unutmayın, gerçek zenginlik, işletmelerin tekrar edinme, satış ve / veya IP alımlarının sonucudur.

 1. ​​Satın alma söz konusu olduğunda, seçimin büyük çoğunluğu duygudan kaynaklanmaktadır.

Nasıl iş adamı olarak başarılı bir iş olmak için satış öncesi bir domuz gibi şirketinizi puf

Araba galerilerinin bunda gerçekten iyi olduğu bir şey varsa, yukarıdaki bu beyanı kendi avantajları için kullanıyor. Teste girdiğiniz anda yeni bir aracı sürdüğünü biliyorlar, sık sık aşık olacaksınız. Ancak, ne sattığınızın önemi yoktur, kural bir işletmeyi boşaltmak için de geçerlidir.

Potansiyel bir alıcının bulunduğunuz yeri ziyaret ettiğini varsayalım. Kirli halıdan darmadağın resepsiyon masasına kadar her şeyi görecekler. Çalışanlarınızın duvara astığınız ödüllerin yanında ne kadar gürültülü olduğunu fark edecekler. (Bayi dünyasındaki franchise’ların STRICT showroom kurallarına sahip olmasının iyi bir nedenidir.

Domuzu şişirmelisin.

 1. Piyasa, işinizin ne kadar değerli olduğuna karar verir.

Sen değil!

Piyasa karşılaştırma yaklaşımı, varlık yaklaşımı, brüt gelir yaklaşımı var ve işte yaklaşmak için ne kadar istekli olduğum.

Çoğu alıcı üç yıllık kayıt isteyecektir. Tahminlerini sunarken, kimse sana inanmayacak. Alıcılar kendi araştırmalarını yapacak ve KENDİ projeksiyonlarını yapacaklardır. Bunlardan değerlemesini esas alacaklar.

 1. Şişman bir kedi olmayın.

Nasıl şişman bir kedi olmayın nasıl başarılı bir iş adamı olmak

Bugün gördüğünüz başarılı işadamlarının ve liderlerin çoğu bir zamanlar sizin gibiydi. Hayallerini gerçekleştirmek için cesur, kararlı ve acımasızdılar. İlk başarılarından sonra durdular ve güvenli oynama zamanı olduğuna karar verdiler. Başka bir deyişle, pratikte erken emekli oluyorlar. Oğullarının öldükten sonra şirketlerini devralmalarını bekleyebilirler.

Unutma, oyuncak ayı gibi geçmiş başarılarına tutunamazsın. İşlemi tekrar tekrar yapmanız GEREKİR.

İlginçtir ki, yelpazenin diğer ucunda, zengin olan, ancak sonunda hak etmediklerini hisseden iş adamlarına sahipsiniz. Olan şey, genellikle kırılmaya başladıkları.

 1. Satıcıyı size satmalısınız.

Kendi şirketlerinde ÇOK koruyucu olan işletme sahipleri bulmak nadir değildir. İnsanların tekrar tekrar “MARKA” hakkında konuştuğunu duyduğunuzda çok belirgindir. (Tamamen bir kenara iş koydukları “markaya” odaklanan insanlarla kaç kez karşılaştığımı söyleyemem.…

Bebeklerinin seninle iyi ellerde olacağını bilmek istiyorlar. Kim olduğunuzu ve şirketi nasıl yöneteceğinizi soracaklar. Bu soruları cevaplamak için güvenilirliğe ihtiyacınız var. Muhasebecinize veya avukatınıza ilk çağrıyı yaptırmanız bunu yapacak. Kendinizi aramakta ısrar ederseniz, yukarıdaki ikisine referans verin. Bu durumun özenlerini yerine getirecektir. Tabii ki, bunları bir mektuba da dahil edebilirsiniz.

 1. Bugün başlayın.

Şimdi veya Asla Başarılı Bir İş adamı Nasıl Olmalı

24 saat boyunca harekete geçmezseniz, ASLA yapmazsınız.

Zaman uçar; Bu anın yirmili yaşlarında ya da otuzlu yaşlarında olabilirsiniz. Bildiğiniz bir sonraki şey, altmışlı ve yetmişli yıllarda olacaksınız. Hepsi bir göz açıp kapayıncaya kadar. Çok geç olana kadar beklemeyin, çünkü o zaman gelecek.

Cep telefonundan ve dizüstü bilgisayardan başka bir şeye ihtiyacınız yok. Ölülerin kırıldıysa veya bir gün sefil hayatınızda işe yaramadı mı? Sizi arzu ettiğiniz süper başarı seviyesine erişmekten alıkoyan tek şey, SİZ!

Hayatın adil olmadığını kabul et, zayıf olmayı bırak ve harekete geç. Dönemi.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Yeni iş yeri açmak için adım adım kılavuz

Herhangi bir girişimci veya küçük işletme sahibi ile konuşun ve hızlı bir şekilde bir iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir