Ana Sayfa / Dünya / Evde 5 dakikada kilo verme egzersizleri

Evde 5 dakikada kilo verme egzersizleri

egzersiz yaparken bir yandan da hızlı bir şekilde yağ yakmayı hepimiz istiyoruz. Bir takım sağlam kardiyovasküler egzersizler kilo yardımcı olacaktır. Her vakit söylüyorum, hızlı kilo vermenize yönelik veya yağ kaybı diye adlandırılan perhizleri tek başına çok sıhhatli değildir. Beslenme ile beraber spor yapabilmek gerekir.

Şimdi herşeyi bir kenara bırakın, başlamak için size mükemmel bir teklif listesi hazırladım. Beslenme tertip etmenizle birlikte sadece 5 dakikanızı vererek üstelik de hanede yapabileceğiniz egzersiz tasarıları için hazırlanın.

Şimdi herşeyi bir kenara bırakın, başlamak için size harika bir öneri listesi hazırladım. Beslenme tertip etmenizle birlikte sadece 5 dakikanızı vererek üstelik de hanede yapabileceğiniz egzersiz tasarıları için hazırlanın.

Evde 5 Dakikada Yağ Yakan Egzersiz Seti

Bu sette, 8 yağ yakıcı hareket hazırlandı. Bu egzersizleri 30 saniye, 1 dakika arasında dönüşümlü olarak yapın ve tüm hareketleri tek bir şey olarak uygulayın.

Inverted V Pipe: (30 saniye)

Karın bölgesindeki yağları hedef alan mükemmel bir donuk egzersizi. Yüzükoyun yere uzanın. Parmak uçlarınız yerde olsun, parmak uçlarınızın altında kaymalarını sağlayacak bir havlu veyahut küçük kaydırıcı donuklar koyun. Elleriniz de yerde olacak ve bacaklarınızı ellerinize doğru çekerken kalçanız yukarıya kalkacak ve V şekli alacaksınız. Sonra tekrar ayaklarınızı kaydırarak ilk başa döneceksiniz. Bu hareketi sayıya takılmadan 30 saniye yapın. Kollar, gövde  ve alt gövde beraber çalışacak.

W Leg Lifts: (30 saniye)

Bacaklar ve karın adaleleri çalışacak. Donukta sırtüstü yere yatın. Bacaklarınız yanyana olsun. Şimdi onları karın adalelerindan kuvvet alarak yukarıya dik olarak kaldırın ve yavaşça indirin. Bu hareketi 30 saniye olarak yapın, sayıya takılmayın. Karın adaleleriniz yanacak bu da yağlar yanıyor demek olacak!

Superman: (30 saniye)

Bu hareketle alt karın adaleleri, kalça ve sırtın alt bölümü çalışacak.  W Leg hareketi hemen peşinden bu harekete geçince tesiri çok daha iyi anlayacaksınız. Yüzükoyun yere uzanın ve ayaklarınızla kollarınız açın. Kendinizi iyice açarak hem kolları hem bacaklarınızı havaya kaldırın. Bu hareketi de sayıya takılmadan 30 saniye süresince yapın.

Jump Squats: (30 saniye)

Bu hareket tam bir kombo aslında. Hem yağ yaktırıyor hem de kilo verdiriyor. Adaleler şekillenirken, tüm vücut da çalışıyor. Ayaklarınız omuz genişliğinizde açık olmalı. Squat harekeri gibi iyice çömelin ve tüm gücünüzle karın adalelerinden güç alarak zıplayın ve parmak uçlarınıza düşmeye çalışın. Tabanlara yüklenmeyin. Aslında çocukluğunuza dönmenizi sağlayacak bu hareketle çok eğlenebilirsiniz.

Single Leg Lift Jump: (1 dakika)

Göğüs adaleleri ve bacakların arkası beraber çalışır. Bu arada balans kazanmanıza yardımcı olacaktır. Tek bacağınız arkada iken, tabana ellerinizle dokunmaya çalışın ve zıplayın. Sol bacağınızı her daim havada tuttuğunuzdan emin olun. Bu hareketi de 30 saniye müddetle yapın. Sonra sallayıp bir sonraki bacakla devam edin, yeniden 30 saniye sürsün.  Yeni başlayanlar için biraz zor olabilir, ancak uygulama yaparak gelişeceksiniz.

Push up and Knee Kick: (30 saniye)

Bu egzersiz tüm bedeninizi çalıştıracak ve bilhassa üst kol yağlarının erimesi için sağlam bir hareket olacak. Yere uzanın. Şınav pozisyonu alın. Şimdi sağ dizinizi sol dirseğinize, sol dizinizi de sağ dirseğinize değdirmeye çalışın. Bu hareketi de 30 saniye yapın. Kollarınız güçlenecek bu arada karın adalelerinden ve bacaklardan kuvvet alındığı için tüm vücut da çalışmış olacaktır.

Bent Leg Rotating: (1 dakika)

Bu egzersiz, iç bacak ve karın adalelerini çalışacaktır. Düz durun ve ellerinizi başınızın arkasına koyun ya da dengede kalabilirseniz göğüs ilerisinde kilitleyin. . Bu size daha fazla güç sağlamak ve konsantrasyonunuzu bacaklara vermeniz içindir. Sağ bacağınızı belinize doğru kaldırmanız gerekir. Dizinizi dairesel hareketlerle bükerek bacağınızı döndürün. Olası olduğunca öne doğru 15 saniye kadar döndürün. Aynı bacağı aynı rotasyonu tekrar 15 saniye tekrarlayın.

Sağ bacağı bitirdikten sonra sola geçin ve aynı hareketi tekrarlayın. Bu zor bir egzersizdir.  İç bacakların güçlenmesi için kesinlikle deneyin.

– İp Atlama: (30 saniye)

Hem erkekler hem de kadınlar için kilo vermek için en iyi egzersizdir. Katiyen sıkılmazsınız. İç bacaklar ve karın erimesini amaçlıyorsanız bu iş netlikle yapılmalı.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Türkiye dijital bir firma rehberine daha ev sahipliği yapıyor.

Gelişen dünya teknolojisinde, ülkemiz Türkiye’de her türlü nasiplenmeyi yaşıyor, yani dünyadaki bir çok teknoloji artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir