Ana Sayfa / Dünya / İkinci El Motor Alırken Alınması Gereken Tedbirler

İkinci El Motor Alırken Alınması Gereken Tedbirler

İkinci el motosiklet alırken aceleci olmayın !
İkinci el motosiklet almanın ilk kaidesi aceleci olmamaktır. Acele karar vermek daha sonrasında bizi bu kararı verdiğimize pişman edebilir. Sabırlı olun, neden bunu söylediğimi yazının devamında daha iyi anlayacaksınız. Bir motosikleti almak için çabuk olmak gereksiz fiyatlara kapı aralayabilir. Sözgelimi; “hemen motor almalıyım” diye yanıp tutuşan birinin uygun! ücretli bir motosiklet bulduğunda “bunu almam gerekli” deyip balıklama atlaması neticeninde takip eden vakitte kazalı, kilometre ile oynanmış, toplanmış bir motosiklet alıp canının sıkılması ihtimali yüksektir.

“Servis Bakımlı” hikayesi..
Bir çok duyuru sahibi duyurusunun izahına “servis bakımlı” yazar. Sahiden böyle de olabilir, yalnızca satmak için yazmış da olabilir. Bunu anlamak kolaydır. Yetkili servis bakımlı olduğu söylenen motosikletin serviste yapılan her bakımı için sahibine bir nüsha bakım formu ve fatura verilir. İlan sahibi servis bakımlı olduğunu söylüyorsa servis form ve faturalarını mesele ve bu fatura ve formların gerek plakasından gerekse şasi numarasında o motora ait olup olmadığını kontrol edin. Bunun bir diğer yolu de aracın plakasını servise verdiğinizde periyodik bakımlarını, bakımdaki km değerlerini ve varsa değişen parçalarını öğrenebilirsiniz. İkinci el motosiklet alırken buna dikkat faktörüz sizin faydanıza olacaktır.

 

 

Hakkında Blog Destek

Bu habere de bakabilirisiniz

Türkiye dijital bir firma rehberine daha ev sahipliği yapıyor.

Gelişen dünya teknolojisinde, ülkemiz Türkiye’de her türlü nasiplenmeyi yaşıyor, yani dünyadaki bir çok teknoloji artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir