Ana Sayfa / Dünya / Drone hakkında genel bilgi

Drone hakkında genel bilgi

Bugün, sizler için eğlenceli ve bilgilendirici bir drone infografiği hazırladık.

Bu infografiği incelemeden geçmeniz, gelişen drone akımından geriye kalmanız mananına gelecek. Fakat bu sayfaya kadar gelmişseniz, alakalısınız ve drone’lar ile ilgili güzel bir bilgiye sahip olacaksınız demektir.

Peki, neler var bu infografikte?

  • Drone’ların kullanım alanları
  • İleride kullanılabileceği alanlar
  • Yapısı
  • Türkiye’deki uçuş kaideleri
  • Uçuşa yasak bölgeler
  • Yaygın olarak kullanılan drone markaları
  • İnsansız hava aracı kaydının nasıl yapılabileceği
  • Kendi drone’nunuzu kendinizin nasıl yapabileceği
  • Hobi emelli, uygun bir drone’un ücreti nedir?

Bu bilgilerin hepsini ve daha fazlasını eğlenceli infografiğimizde ve altta vermiş olduğumuz bilgilerde bulabileceksiniz.

Drone ile ilgili merak edilenler.

İnfografiğimize ek olarak aşağıdaki bilgiler de işinize yarayabilir.

En Popüler Drone Markaları

Son zamanlarda drone’ların çok sıkılıkla şahsi emelli olarak havadan görüntüleme emeliyle kullanıldığına şahit oluyoruz. Sektördeki en tanınmış kişi marka olan DJI‘ın, Mavic Pro ve Phantom gibi uçuşa hazır ve kullanımı oldukça kolay drone’ların yanı sıra Yuneec firmasının Typhoon ve Breeze modelleri, kendin yap drone’ların tanınmış APM ve PixHawk kontrolcülerinin üreticisi olan 3DR’ın Solo isimli drone’ları da piyasada mevcut. Aksiyon kameraları ile meşhur firma GoPro da, Karma isimli ürünü ile bu sektöre giriş yapmış vaziyette.

phantom-3
Phantom Marka Drone

Bu Alanlarda Da Kullanılmakta

Havadan görüntüleme temel özelliği sayesinde drone’lar; enerji, tarım, trafik, vahşi hayat denetimi gibi alanlarda da hizmet verebilmektedir. Ayrı olarak gelecekte ilkyardım ve kargo emelli drone’ları da görebilmemiz oldukça olası gözükmekte.

Değişik emellerde kullanılmak üzere değişik drone’lar mevcuttur. Bunun yanı sıra drone’unuzu uçuşa hazır olarak alabileceğiniz gibi, kendi isteğinize göre, tıpkı bilgisayar toplar gibi kendiniz de oluşturabilirsiniz. Hobi emelli olarak FPV (first person view, drone üzerinden kaptan görüşü sistemi) sistemleri ile drone’unuzu donatarak ister uzun erim uçuşları yapabilir, isterseniz de küçük boyutlu ve yüksek manevra yeteneğine sahip drone’lar ile yarışmalar yapabilirsiniz.

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

İnternetin Modern İşletmeler ve Şirketler Üzerindeki Etkisi

İş dünyası liderleri, sürekli gelişen teknoloji sektörüne ayak uydurarak karlı bir organizasyon yürütmeyi dengelemelidir. Bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir