Ana Sayfa / Genel / İngiliz ekonomist O’Neill: Yatırımlar için, Türkiye Cazip bir ülke

İngiliz ekonomist O’Neill: Yatırımlar için, Türkiye Cazip bir ülke

Tanınmış kişi İngiliz ekonomist Jim O’Neill, Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu gelişen piyasaların yatırım için cazip göründüğünü söyledi.

Türkiye’nin global yatırım ortamından nasıl etkileneceğine ait olarak O’Neill, “Çok sayıda gelişmekte olan piyasa bana değer düzeyleri sebebiyle oldukça cazip görünüyor. Bu ortamda yatırım yapan talihli yada cesaretli yatırımcı, gelecek haftalarda büyük oynaklıklarla karşılaşsa dahi, birkaç yıl sonra bugününün gelişen piyasalara yatırım yapmak için doğru vakit olduğunu görecek.” ifadelerini kullandı.

“V ŞEKLİNDE TOPARLANMA OLANAKSIZ OLMAYABİLİR”

Çin’in koronavirüs salgınını büyük oranda kontrol altına alındığını ve ekonomik toparlanma işaretlerinin görüldüğünü anımsadan O’Neill, “V şeklinde (küresel) bir toparlanma olanaksız olmayabilir. Tabii ki son birkaç haftada dünya ekonomileri dağıldı. Benim hayatımdaki en kötü krizi yaşıyoruz. 2008 krizinden daha kötü. Ancak bu sene devamında bir miktar ekonomik iyileşme görebiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

Jim O’Neill, küresel krizden çıkışın büyük oranda koronavirüse bulunacak bir aşı, veyahut koronavirüs hastalarının takip ve kontrolünde daha iyi düzeye erişilmesi ile olası olacağını kaydetti.

O’Neill,” Tecrit ne kadar uzarsa, yalnızca ekonomik şartların o kadar bozulacağı değil, bu arada akıl sıhhati ve bunun gibi öngörülemeyen sıhhat meselelerinin da ortaya çıkabileceği gittikçe daha fazla anlaşılıyor.” konuştu.

Önümüzdeki dönemde tecrit ve sosyal mesafe uygulamamalarını gevşetilmesiyle ekonomik büyümenin yine artabileceğini belirten O’Neill, “Bundan sonraki dönemde gelişmiş ekonomiler ve diğer ekonomiler için İskandinav modelinin örnek model olarak görülebileceğini düşüyorum.” ifadelerini kullandı.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

İkinci el arabalar nasıl alım satım yapılır? 2020

2.el araba mı almak istiyorsunuz, pekala alım satım işleri nasıl oluyor hangi yolu izlemek gerekiyor, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir