Ana Sayfa / Dünya / iPhone Xs ve Xs Max incelemeleri

iPhone Xs ve Xs Max incelemeleri

iPhone Xs ve Xs Max‘in geçtiğimiz cuma günü başlayan satışlarından hemen önce ülke dışında da ilk iPhone Xs ve iPhone Xs Max inceleme videoları ve yazıları yayınlandı. Apple’ın 2018 model amiral gemilerine her türden yorum geldi.

İki akıllı telefon geçen sene estetik açıdan çıtayı daha da yükseğe koyan akıllı telefonu iPhone X‘un çizgisini sürdürüyor. Bununla beraber onu, Apple A12 Bionic işlemciyle daha da hızlandırıyor. Diğer taraftan iPhone Xs Max de ekranıyla şimdiye kadarki en büyük ekrana sahip Apple telefonu olma unvanını elinde bulunduruyor.

Harbiden de, iPhone 8 Plus ile hemen hemen aynı boyutlara sahip olan gövdesinde iPhone Xs Max6.5 inçlik bir dokunmatik ekran barındırıyor. Diğer yandan iPhone Xs de iPhone X’un 5.8 inçlik OLED oturumunu savunuyor. Bu arada Apple’ın 2018 model aletleri içindeki en küçük boyutlu model oluyor. Yeniden de, ince çerçeveleri sayesinde oranla büyük bir ekran alanını sunmayı sürdürüyor.

Apple’ın tik-tak şeklinde nitelendirilebilecek aktüelleme döngüsü içerisinde yeniden bir “S” senesiyle karşı karşıyayız. Böyle senelerde farklıklar devrimsel değil, evrimsel nitelikte oluyor. Çıkan ilk iPhone Xs incelemeleri de bu vaziyeti genelde yansıtıyor. Apple’ın yeni amiral gemisi telefonlarının bir hayli mecradan geçer not almasına karşın, inceleyen editörler bir takım nedenler iddia ederek geçen sene bir iPhone X satın almış olan tüketicilerin ellerini cüzdanlarına atmayabileceğini söylüyor.

Wired, A12 Bionic’in performansını övse de, telefonların aktüellemeye zorlayacak çok cazip bir özellik barındırmadığını söylüyor. TechRadar da, iPhone Xs’in bir hayli açıdan yeteri kadar iyi olduğunu, ancak geçen sene telefonu gibi bir şeyleri yine tanımlamadığını kaydediyor. NY Times ise, iPhone Xs Max’in büyük ekranını mükemmel buluyor, ancak daha küçük boyutlu Xs’in bir hayli tüketici için daha iyi olacağını öne sürüyor.

iPhone X sahibi olan, ancak yeni model telefona geçiş yapmayı düşünenler biraz beklemek isteyebilirler. Sözgelişi Mashable, “Bir iPhone X’unuz varsa ve daha büyük bir ekrana veyahut daha iyi kamera performansına sahip olmak sizin için ehemmiyetli değilse, onunla bir veyahut iki sene daha, bilhassa de iOS 12 ile beraber, iyi şekilde idare edeceksinizdir.” diyor.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

ABD-Çin Ticaret Savaşı Nasıl Sona Erecek? 3 Senaryo var.

ABD-Çin ticaret savaşı Temmuz 2018’de başladı ve herkesi şaşırttı. Küresel ticaret dinamiğinin kalıcı olarak nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir