Oto servislerde araba tamiri maliyet ve finansman

Oto servisler ve araba sahipleri

Bir araba sahibiyseniz, sadece araba ve sigorta ödemelerinizi yapmaktan çok daha fazlası olduğunu zaten biliyorsunuz . Bir araç sahibi olarak zaman içinde sık görülen araba tamirleri vardır. Aracınız, eğer bir citroen veya peugeot ise sizin için çok şey yapıyor ve karşılığında ona dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu, araba yıkama ve yağ değişikliklerinden lastik rotasyonlarına ve onarımlarına kadar düzenli bakım gerektirir.

Bu maliyetlerin bazılarının bütçelendirilmesi kolay olsa da, diğerleri daha öngörülemez ve pahalı olabilir. Arabanızı en iyi durumda tutmanıza yardımcı olmak için, bilmeniz gereken en yaygın araç onarımları ve bunları finanse etmenin yolları .

Araba tamir maliyetlerinin dökümü

Tabii ki, maliyetler teşhise ihtiyacınız varsa, sorunun ne olduğuna, nerede yaşadığınıza ve seçtiğiniz mağazaya bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir.

İşte araba tamir maliyetlerinin dökümü.

Teşhis fiyatlandırması

Teknisyenler sorunun ne olduğundan emin olmadığında, sorun giderme işlemi yapmak zorundadırlar. Uzmanlıklarını ödemek zorundasınız, böylece sorunu anlayabilirler. Bazı durumlarda, teşhis çalışması onarımın kendisinden daha pahalıya mal olur.

Mağazalar genellikle belirli prosedürleri ve belirli bir süreyi içeren bir başlangıç teşhis ücreti alırlar. Sorun bulunmazsa, ek ücret ödemeniz gerekebilir. Sorunu belirledikten sonra, onarım masraflarını da ödersiniz.

Sabit fiyat

Sorun bilindiğinde sabit oranlı fiyatlandırma yaygındır. Bir bilgisayar programının yarattığı, bir teknisyenin onarımı tamamlaması için geçen ortalama süreyi hesaplayan ve bunu, bu dükkan veya kişi için saatlik ücretle çarpan bir orandır.

Bu, teknisyenler için iş gücü hesaplamalarını kolaylaştırır ve müşterilere somut teklifler verir. Onarımın ayrılan saat, daha fazla veya daha az süreyi alıp almadığı, müşteri aynı fiyatı ödeyecektir. Parçalar emeğin üzerinde şarj edilecektir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

İkinci el arabalar nasıl alım satım yapılır? 2020

2.el araba mı almak istiyorsunuz, pekala alım satım işleri nasıl oluyor hangi yolu izlemek gerekiyor, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir