Ana Sayfa / Dünya / Videolar / 1 Ağustos 2018’de Google Algoritma Güncellemesi hakkındaki düşünceler

1 Ağustos 2018’de Google Algoritma Güncellemesi hakkındaki düşünceler

Algoritma güncellemelerini uzun zamandır örtüyorum ve bu hatırlayabildiğim en büyük güncellemelerden biri. İzlediğim sitelerin çoğunun önemli bir değişiklik görmediğini belirtmek önemlidir. Bununla birlikte, değişiklikleri görenlerin çoğunluğu çok etkilendi.

Bu algoritma güncellemesi hem organik arama sonuçlarını hem de yerel sonuçları (yani haritalar) etkilemiş gibi görünüyor.) Başlangıçta, organik sıralamaların Google’ın yerel olarak nereye yerleştirdiği konusunda bir faktör olması nedeniyle, yerel değişikliklerin organik farklılıkların sadece yansıdığını merak ettim. Ancak, yerel SEO uzmanı Joy Hawkins’in belirttiği gibi, bu durum böyle görünmüyor. Bu gerçekten hem organik hem de yerel sıralama algoritmalarının bir değişikliği gibi görünüyor.

Not: Bu makale esas olarak bu güncellemenin YMYL sitelerindeki etkilerine odaklanırken, sadece bundan çok daha geniş gibi görünüyor. Yerel bir bileşen var ve ayrıca YMYL olmayan bazı siteler de etkileniyor.

8 Ağustos eklendi: Barry Schwartz tıbbi nişler sitelerin çok sayıda etkilendi gibi bu Medic güncelleme icat etti. Ancak lütfen bu güncellemenin bu dikeylerin dışında genişlediğini bilin.

Erken gözlemler
Genellikle büyük bir algoritma güncellemesi hakkında bir yazı yazdığımda, birkaç hafta boyunca tamamen araştırabilmem için bekliyorum. Bununla birlikte, bu durumda, düşüncelerimi bir makalede hızlı bir şekilde almak istediğim çok fazla e-posta alıyorum. Bu çok sayıda e-postayı aldığım gerçeği, bunun büyük etkisi olan bir güncelleme olduğunu söyler. E-postaların akışı, Mart 9 Güncellemesi için aldığımız en az beş kat daha fazladır ve bu da büyük bir güncellemeydi.

İşte benim erken gözlemlerim:

Bu güncelleştirme çoğunlukla YMYL (paranızı veya hayatınızı) siteleri etkiledi.
Diyet, beslenme ve tıbbi cihaz nişlerinde birçok alan büyük ölçüde etkilenmiştir.
Ülke genelinde birden fazla yere sahip birçok büyük değişiklik, daha küçük, yerel tabanlı işletmeler lehine sıralamasında düştü gibi görünüyor.
Bunları daha sonra bu makalede daha ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Yapay Zekalar

Düşünebiliyor mu? Bir insan gibi düşünüp, düşünemediği konuları ile hep gündeme gelmiş olan yapay zekânın, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir