Ana Sayfa / Dünya / Türkiye dijital bir firma rehberine daha ev sahipliği yapıyor.

Türkiye dijital bir firma rehberine daha ev sahipliği yapıyor.

Gelişen dünya teknolojisinde, ülkemiz Türkiye’de her türlü nasiplenmeyi yaşıyor, yani dünyadaki bir çok teknoloji artık ülkemizde de bulunuyor. Tabi ki, bir kısım teknolojide ise hala gerilerdeyiz.

Önce oralarda, Avrupa ülkelerinde yapılıyor daha sonra bize geliyor, daha da öncelerine gidersek, bilgisayar teknolojilerinde özellikle 3. Dünya ülkelerine gönderilen bilgisayarlar bize geliyordu. Ne kadar eski teknolojileri var ise ve bizde bunları ballandıra ballandıra teknoloji diye yiyorduk. Hatta, düşünün Avrupa da, renkli tv 70 li yıllarda var iken, bize 90 lı yıllarda geldi.

Artık günümüzde, daha yakından takip edebiliyoruz, çoğu zaman tarihsel olarak birebir olarak aynı periyod da sahip olabiliyoruz. Birde bazı konularda şaşırtıcı olsa da, önde olduğumuz tek tük şeylerde var. Misal, dikkatinizi çekecek bir konu var onu açıklayalım. Firma Rehberi sistemleri ile daha önde olduğumuz söyleyebiliriz.

Türkiye’nin Ticaret Rehberi adı ile internet piyasasına çıkan sektörel firma rehberi olan Ticaret Rehberi internet sitesi, detaylı firma tanıtımı ile dikkat çekiyor. Dünya genelini inceledik, daha çok directory şeklinde olan firma tanıtım ya da bulma siteleri hakim. Bunlarda da fazla detay bulamadık.

Bizim Ticaret Rehberi kadar detaylı olanına rastlamadık. Tabi ki adamlar kalkıp Google gibi bir sistem yapmışlar bununla karşılaştıracak değiliz. Ancak, firma bulma ve tanıtım özelliklerini yansıtan genelde dünya da business directory şeklinde yapılıyor, bizde bunlar arsında araştırdık ve bizimkinin daha gelişmiş olması yüzümüzü güldürmedi desek yalan olur. Ne yapalım, bizimki de gönül tesellisi..


Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

ABD-Çin Ticaret Savaşı Nasıl Sona Erecek? 3 Senaryo var.

ABD-Çin ticaret savaşı Temmuz 2018’de başladı ve herkesi şaşırttı. Küresel ticaret dinamiğinin kalıcı olarak nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir