Ana Sayfa / Dünya / UCUZ PERDE ÇEŞİTLERİ VE MODELLERİ

UCUZ PERDE ÇEŞİTLERİ VE MODELLERİ

İyi günler arkadaşlar bugün sizlerle ucuz perde çeşitlerini ve modellerini inceleyeceğiz. günümüzde hemen hemen herkesin evinde perdesi vardır fakat yenilenme zamanı gelen perdelerin degişmesi gerekir yıpranmış , rengi solmuş perdeler misafir açısından pek tutulmaz iyi gözle bakılmaz bu yüzden yenilenmesi daha iyi olur.

Perdeler sadece özel alanımızı savunan ve hanemizin mahremiyetini sağlayan aksesuarlar değil, bu arada bunun yanı sıra yerine getirdikleri pek çok başka işlev da var. Bunaltıcı sıcaklarda güneşten savunma görevini de, dekorasyonumuzun estetik açıdan bitiricisi olma görevini de perdelerimiz üstleniyor. Perdeleri özensizce seçilmiş bir yaşam alanının mobilyalarının ne kadar lüks veyahut gösterişli olduğunun bir ehemmiyeti yoktur zira dekorasyona uyum sağlamayan veyahut kötü bir estetik anlayışıyla seçenek edilmiş perdeler dikkati hemen üstlerine çekerler. İşte aslında dekorasyonun bir yan rolü olarak görülse de bir odadan içeri girer girmez ilk dikkat çeken teferruatlardan biri olan perdeleri seçerken bu yüzden oldukça dikkatli olmak gerek.

PERDE ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Kumaş cinsi ve renkler

Perdenizin kalitenizi elbette ki kumaşı belirler. Dolayısıyla zaman içinde perdelerinizin ne kadar hızlı yıpranacağı ya da ne kadar uzun süre yeniymiş gibi dayanacağını, ne kadar bakım isteyeceğini perdenizin kumaşı belirleyecektir. Perdenizin kumaşı çok kalın ve ağırsa o halde perdeniz asılıyken düzgün katlanmayacak ve bu da nahoş bir görünüm oluşturacaktır. Eğer çok hafif ve ince bir perde seçerseniz, bu defa da aşağıya doğru pürüzsüz bir şekilde düşmeyecektir. Perdenizin asıldığında şık ve düzgün görünmesini esas alarak kumaş seçimini yapmalısınız. Renk konusunda ise hem odanızın dekorasyonuna hem de odanın ne kadar güneş aldığına dikkat etmelisiniz. Güneş ışınları zamanlar perdenizin rengini açacaktır, bunun için çok güneş alan odalarda çok açık renkler tercih etmemenizi öneririz. Bunun dışında mobilyalarınızın renkleriyle uyumlu ama farklı tonlarda perdeler seçmelisiniz. Koltuk takımınızla ya da duvar rengiyle aynı tondaki perdeler sıkıcı ve boğucu bir ortam yaratır.

 

Uzunluk ve pile sıklığı

Perde uzunluğunuzu ölçerken önce perdenizin nereden başlamasını istediğinize karar vermelisiniz. Profesyonel tasarımcılar çoklukla perdeleri pencerenin 15-20 santimetre üstünden asarlar. Her ne kadar ülkemizde ekseriyetle perdeler tavandan yere kadar uzansa da bu aslında ara ara boğucu bir atmosfer yaratabiliyor. Daha ananesel bir görünüm için perdeleriniz yere hafifçe değmeli; çağdaş bir duruş istiyorsanız da perdenizin yüksekliğini yerden bir iki santimetre yukarıda bitirmelisiniz. Aynı şekilde sık pileli perdeler daha klasik ve gösterişli bir doku yaratırken, pilesi az perdeler modern ve minimal bir vurgu yapar.

 

 

Hakkında Blog Destek

Bu habere de bakabilirisiniz

Oto Kurtarıcı, Oto Çekici Hizmeti nedir.?

Herhangi bir zamanda bir araba kazası veya bir araba arızası meydana gelebilir. Artan iş yükü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir